×
Krople geriatryczne Ojca Grzegorza z Rychwałdu

Krople geriatryczne Ojca Grzegorza z Rychwałdu

Krople geriatryczne polecane są zwłaszcza osobom starszym. Pomocne w leczeniu: miażdżycy naczyń, niewydolności krążenia, choroby wieńcowej, zakrzepów i zastojów żylnych. Poprawiają sprawność fizyczną i umysłową.
Cena 28,50 zł
Maść Mumijo / Mumio Ojca Grzegorza z Rychwałdu-  70g

Maść Mumijo / Mumio Ojca Grzegorza z Rychwałdu- 70g

Maść z mumio (znanym również jako: mumijo, skalny sok, krew gór) czyli naturalną substancji (mieszanki organicznych i nieorganicznych, łatwo rozpuszczalnych w wodzie substancji) pozyskiwanej w trudno dostępnym górskim terenie. W zależności od miejsca, z którego pochodzi różni się proporcją i ilością poszczególnych składników.
Cena 38,90 zł
FLOS zioła sypkie CZARNUSZKA NASIONA 50g

FLOS zioła sypkie CZARNUSZKA NASIONA 50g

FLOS Nasiona czarnuszki siewnej 50g. Czarnuszka zwana jest też czarnym kminkiem. Wykorzystywana jest głównie jako przyprawa (jako łagodniejszy substytut pieprzu). Świetnie sprawdza się jako dodatek do chleba, podkreśli smak i doda potrawom charakteru.
Cena 5,60 zł
BAKRA Gojnik (Herbata górska)- 20g

BAKRA Gojnik (Herbata górska)- 20g

Gojnik (sideritis scardica) czyli szałwia libańska firmy BAKRA przy przeziębieniach i dla chcących wzmocnić siły witalne. Opakowanie 20g wystarcza na przygotowanie ok. 30 porcji napoju
Cena 12,50 zł
SOLGAR Pokrzywa 60 kapsułek

SOLGAR Pokrzywa 60 kapsułek

Pokrzywa- wyciąg z liści pokrzywy standaryzowany na zawartość krzemu (1%) dla osób, które chcących wesprzeć funkcjonowanie kości i układu krwionośnego
Cena 125,00 zł
SOLGAR Błonnik z łusek babki płesznik 500mg

SOLGAR Błonnik z łusek babki płesznik 500mg

Produkt zawiera 200 sztuk kapsułek nasion babki płesznik. Płesznik wykazuje działanie wypełniające i pomagają likwidować zaparcia oraz ograniczać częste biegunki. Płesznik może ochraniać delikatne ścianki jelit i stanowić barierę ochronną przed różnego rodzaju szkodliwymi bakteriami i stanowi dobrą pożywkę dla dobrej mikroflory jelitowej.
Cena 109,00 zł

PRZYTULIA CZEPNA (Galium aparine). Leksykon ziół

Przytulia czepna to nasz rodzimy oraz ogólnoświatowy chwast z rodziny marzanowatych. Można ją spotkać na polach uprawnych, przydrożnych rowach, nieużytkach, szczególnie na glebach zasobnych w azot. Roślina osiąga długość do 1,5 m czepiając się za pomocą haczykowatych włosków innych roślin. Liście bardzo charakterystyczne, wyrastające w okółkach po 6-10 klinowatolancetowatych listków zakończonych kolcem. Kwitnie na biało od czerwca do sierpnia, następnie wytwarza charakterystyczne owoce w formie dwóch rozłupek pokrytych haczykowatymi przecinkami. To dzięki tym haczykom roślina może się rozsiewać po bardzo dużym terenie używając jako transportu zwierząt i ludzi.

Przeczytaj na naszym blogu
PRZYTULIA CZEPNA (Galium aparine). Leksykon ziół
PIOŁUN (Artemisia absinthium). Leksykon ziół

PIOŁUN (Artemisia absinthium). Leksykon ziół

Piołun (Artemisia absinthium) to wieloletnia bylina występująca w Ameryce Północnej, północnej Afryce, zachodniej części Azji i w Europie. W Polsce jest pospolita na całym obszarze. Rośnie na polanach leśnych, zrębach, przydrożach, miedzach i nieużytkach. Cała roślina ma specyficzny zapach ziołowy i bardzo gorzki smak, wyczuwany nawet w rozcieńczeniu 1:800. W starożytności zwycięzcy igrzysk olimpijskich wznosili w nagrodę toast napojem z piołunu. Rzymianie używali wyciągu z niego do wzmacniania żołądka. W Chinach sądzono, że noszenie w sandałach świeżych liści piołunu pomaga przywrócić apetyt. Morskim podróżnikom piołun pomagał uniknąć choroby morskiej. Czy również dzisiaj piołun to popularne zioło i w jakim celu możemy go wykorzystać ?

Przeczytaj na naszym blogu

ARNIKA (Arnica montana). Leksykon ziół

Arnika górska (Arnica montana)- co to za zioło?

Arnica montana (zwana również kupalnikiem lub pomornikiem) jest rośliną rosnącą na nasłonecznionych, wysokogórskich łąkach alpejskich lub subalpejskich, w Europie, Azji Środkowej i na Syberii. Gatunek jest pod ochroną, zbieranie dziko rosnących kwiatów jest zabronione, a surowce zielarskie pozyskuje się jedynie z upraw. Jest umieszczona w Polskiej Czerwonej Księdze Roślin w grupie gatunków narażonych na wyginięcie. Roślina preferuje gleby ubogie i kwaśne, dobrze przepuszczalne oraz bogate w próchnicę. Rozmnaża się przez podział kłączy lub z nasion. Surowiec zbiera się w pełnym rozkwicie, najczęściej kwiaty, ale wykorzystuje się również ziele oraz kłącze.

Przeczytaj na naszym blogu
ARNIKA (Arnica montana). Leksykon ziół
SZAFRAN (Crocus sativus Linne)- skarb natury dla dobrego nastroju

SZAFRAN (Crocus sativus Linne)- skarb natury dla dobrego nastroju

Szafran - skarb natury dla dobrego nastroju

W dzisiejszym świecie, pełnym wyzwań i stresu, poszukujemy naturalnych sposobów poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego. Jednym ze skarbów natury, który może nam w tym pomóc jest szafran (ang. Saffron), czyli kosaciec uprawny (Crocus sativus L). Ta niepozorna roślina z rodziny kosaćcowatych (Iridaceae) to nie tylko cenna przyprawa kuchenna, ale również skarbnica właściwości zdrowotnych, które od wieków wykorzystywane są w tradycyjnej medycynie.

Także współczesna nauka nieustannie odkrywa nowe aspekty korzystnego wpływu szafranu na zdrowie psychiczne i fizyczne. Nie tylko stanowi on doskonałą przyprawę kulinarną, ale również jest rośliną o wielu właściwościach zdrowotnych, wykorzystywaną w tradycyjnej medycynie.

Przeczytaj na naszym blogu

Czy glistnik jaskółcze ziele (Chelidonium majus L.) to "dar niebios"? Leksykon ziół

Glistnik jaskółcze ziele (Chelidonium majus L.)- co to za zioło? Coeli donum czyli „dar niebios”, tak o tej roślinie mówili dawniej alchemicy.

Pierwsze wzmianki o glistniku można znaleźć w staroegipskim Papirusie Ebersa datowanego na ok 1550 r. p.n.e. Ceniony był m. in. przez Hildegardę z Bingen oraz Paracelsusa. Jest to mocarne zioło, które ceni równowagę, umiar i rozwagę. Wierzono (nie bez przyczyny), że „sprawuje na ciele zapalenie”. W polskiej medycynie ludowej był stosowany przede wszystkim zewnętrznie, głównie na brodawki skóry i odciski, a także rany, piegi i uporczywe krosty. Wewnętrznie stosowany był jako remedium na pasożyty oraz przy ospie. Polska nazwa składa się z dwóch członów mających różne znaczenia, jaskółcze ziele, bo zakwita na wiosnę wraz z powrotem jaskółek oraz glistnik, gdyż stosowano go na wypędzenie pasożytów z organizmu. Jest też oczywiście mnogość nazw potocznych, nie sposób je wszystkie wymienić, ale do najciekawszych należą: kurza ślepota, dar niebieski, brodawnik czy zwyciężyjad.

Przeczytaj na naszym blogu
Czy glistnik jaskółcze ziele (Chelidonium majus L.)  to "dar niebios"? Leksykon ziół

Zioła lecznicze - dlaczego warto je mieć pod ręką?

Wiele roślin leczniczych takich jak chociażby - kurkuma, imbir, rozmaryn czy tymianek - jest bardzo popularnych jako przyprawy kuchenne i od lat należy do naszej diety. Ich lecznicze działanie jest jednak często nieznane w dzisiejszych czasach i obecnie odkrywamy je na nowo. Wśród tradycyjnie popularnych ziół leczniczych możemy wymienić takie zioła jak arnika, babka lancetowata, bez czarny, dziurawiec zwyczajny, fiołek trójbarwny, lipa, mięta, melisa , nagietek, rumianek, szałwia lekarska, świetlik lekarski i wiele, wiele innych. Zioła lecznicze przygotowane jako herbata ziołowa, ziołowy dodatek do kąpieli, maść lub nalewka- mogą według ludowych i zielarskich tradycji, zdziałać wiele dobrego w przypadku licznych dolegliwości takich jak np.: przeziębienie, nerwica, bóle brzucha, stawów czy problemy skórne.

Poznaj najbardziej popularne zioła lecznicze

Istnieje wiele ziół leczniczych, które mają różnorodne właściwości zdrowotne i mogą być stosowane w celach fitoterapeutycznych. Są także dostępne liczne badania naukowe, które potwierdzają lecznicze działanie ziół. Wiele tych ziół znajdziesz także w propozycjach zielarskich naszej zielarni www.netzdrowie.pl. Oczywiście przed zastosowaniem konkretnej kuracji ziołowej - warto skonsultować się z lekarzem, farmaceutą lub fitoterapeutą - który doradzi nam konkretne zioła lecznicze na nasze dolegliwości zdrowotne.

Jakie zioła lecznicze na jakie choroby?

1.Tymianek

Tą małą roślinką wzmacniamy często smak naszych dań warzywnych i ziemniaczanych. Jednak ta roślina nie jest tylko pysznym dodatkiem w naszej kuchni. Już w starożytności tymianek był stosowany i znany jako lekarstwo na różne dolegliwości. Jego olejki eteryczne, takie jak np. tymol, działają przeciwbakteryjnie, rozluźniająco na śluzówkę, przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Herbata z tymianku działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych. Taka herbata może również być pomocna dla żołądka. W przypadku wzdęć i dolegliwości miesiączkowych - relaksuje i przywraca spokój.

2.Rumianek

Złocisty, smaczny napar z białych kwiatów rumianku - uważany jest od lat tradycyjnie za herbatę prozdrowotną. I rzeczywiście, ta ładna roślinka może łagodzić bardzo wiele uporczywych dolegliwości z którymi zmagamy się na co dzień. Trzeba wiedzieć, że rumianek posiada właściwości rozkurczowe, przeciwbakteryjne oraz wspomagające gojenie ran. Ponadto, badania nad rumiankiem sugerują, że rumianek może działać przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

3.Mięta

Mięta ma również właściwości lecznicze i jest pomocna zwłaszcza w problemach dotyczących naszego układu pokarmowego. Jej olejki eteryczne pobudzają wydzielanie żółci, co pomaga znacząco w trawieniu tłuszczów. Olejki zawarte w mięcie mogą także zmniejszyć lub ograniczyć uporczywe wzdęcia. Mięta - pita w charakterze herbatki miętowej - pomaga także we wszelkich problemach jelitowych. A olejek miętowy - wtarty w skronie - może załagodzić napięciowe bóle głowy.

4.Pokrzywa

Herbata z pokrzywy to ziołowy medykament na wiele przypadłości. Zioło to pite w formie herbaty z pokrzywy wzmacnia organizm (zwłaszcza dobrze działa na skórę, włosy) działa moczopędnie, przeciwzapalnie, detoksykująco i może łagodzić objawy alergii.

5.Dziurawiec

Ziele dziurawca działa antydepresyjnie , uspokajająco, pomaga także w przypadku problemów ze snem i w stanach lękowych. Dziurawiec najlepiej popijać w czasie jesienno- zimowym, ponieważ może działać fotouczulająco.

6.Kurkuma

Kurkuma działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, poprawia trawienie oraz wspomaga funkcjonowanie naszej wątroby - dlatego warto korzystać z jej dobrodziejstw i regularnie dodawać do posiłków lub zastosować wyciągi z kurkumy zawarte w suplementach diety. Badania wykazały, że kurkumina, związek znajdujący się w kurkumie, może działać przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, a także pomagać w chorobach trawiennych i chorobach serca.

7.Lawenda

Lawenda zajmuje również zaszczytne miejsce wśród ziół leczniczych. Jest to roślina, która dzięki swoim właściwościom może działać bardzo kojąco na nasze nerwy i psychikę. Według badań, zawarte w lawendzie olejki eteryczne, kumaryny, garbniki i flawonoidy wpływają na receptory nerwowe w organizmie. Hamują uwalnianie hormonu stresu, a zwiększają wydzielanie hormonu szczęścia - serotoniny. Lawenda pomaga także pozbyć się bezsenności. Jeżeli cierpisz na bezsenność - poduszka z lawendowym wypełnieniem lub skropiona olejkiem lawendowym zapewni ci spokojny i szybki sen.

Czy warto zioła lecznicze kupować w sklepie internetowym?

Skorzystaj z wiedzy i wieloletniego doświadczenia naszych ekspertów w pracy z roślinami i ziołami leczniczymi. Skontaktuj się z nami przed zakupem, a chętnie udzielimy ci wszelkich wskazówek jakie wybrać i jak zastosować zioła lecznicze w konkretnych dolegliwościach, które ci dokuczają. Wszystkie prezentowane przez nas zioła lecznicze są przez nas oferowane w wysokiej jakości. Czy to kwiaty ziół, liście ziół czy korzenie ziół - w naszej internetowej zielarni zawsze masz pewność, że staramy się ze wszystkich sił, aby pochodziły z jak najlepszych źródeł oraz od znanych, cenionych i wiarygodnych producentów.

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00

Zapisz się na newsletter i odbierz rabat 10 zł