×

Zioła na uspokojenie: Wykorzystaj moc naturalnego spokoju

W dzisiejszym szybkim tempie życia stres i niepokój stają się niechcianymi towarzyszami naszej codzienności. Ciągłe wymagania w pracy, w domu i wszechobecna presja współczesnej egzystencji mogą odbić się niestety negatywnie na naszym samopoczuciu psychicznym. Większość z nas żyje w ciągłym pędzie, czując się momentami jak mysz w kołowrotku - pod presją osiągnięć, wyników w pracy czy wyzwań rodzicielskich. Stres oraz brak spokoju niestety stały się nieodłączną częścią naszego życia.

Choć mała dawka stresu i adrenaliny wzmaga naszą mobilizację to po pewnym czasie nasze ciało jest wyczerpane tym ciągłym napięciem i sygnalizuje nam objawy, które mogą negatywnie wpływać na nasz system nerwowy, a nawet ,bagatelizowane, z czasem przeistoczyć się w stan chorobowy. W takich chwilach jesteśmy zmuszeni zwolnić tempo. Ale czy naprawdę musimy dopuścić do tego, by sytuacja doszła do tego podbramkowego już punktu? Czy możemy zrobić coś wcześniej ? Chociaż istnieje wiele farmaceutycznych możliwości do radzenia sobie ze stresem, coraz więcej osób zwraca się ku naturalnym środkom zaradczym w poszukiwaniu ukojenia.

Jedną z takich kategorii środków zyskujących na popularności są "Zioła na Uspokojenie" lub "Herbatki na Uspokojenie". Dzięki ziołowym pomocnikiem możemy odzyskać równowagę i work-life balance. A w dłuższej perspektywie czasu dzięki relaksującym właściwościom wybranych ziół możemy wzmocnić i zregenerować układ nerwowy.

Jak ukoić skołatane nerwy -  potrzeba naturalnego spokoju

Ważne jest uznanie w życiu każdego z nas potrzeby i dużego znaczenia naturalnego spokoju w naszym życiu oraz eksploracja alternatywnych metod, które mogą przywrócić naszą wewnętrzną równowagę bez szkodliwych skutków. Ucieczka od codziennego stresu za pomocą filiżanki ziołowej herbaty ? Jest to świetna i szybka opcja dla zapracowanych - pewne zioła pomagają nam odzyskać wewnętrzną równowagę i zdrowiej radzić sobie ze stresem na dłuższą metę. Ich właściwości lecznicze wzmocnią nie tylko nasz układ nerwowy, ale często niosą ze sobą także wiele innych pozytywnych "efektów ubocznych".

Co to są "Zioła na Uspokojenie"?

Termin "Zioła na Uspokojenie", zakorzeniony w tradycji rozumiemy jako zioła na wewnętrzny spokój ducha, na bycie zrelaksowanym i odstresowanym. Wybrane i sprawdzone w tradycji ludowej zioła są cenione od pokoleń za zdolność do relaksacji oraz uspokojenia skołatanych nerwów i umysłu. Zakorzenione w kulturze zielarskiej i poparte ostatnimi wynikami badań naukowych, zioła na uspokojenie oferują holistyczne podejście do odnajdywania spokoju w obecnym świecie pełnym wyzwań dnia codziennego i chaosu.

Poznaj najlepsze zioła na uspokojenie

Kozłek lekarski/waleriana - zioło to działa kojąco i przeciwbólowo. W starożytności używano waleriany ze względu na jej właściwości uspokajające i rozluźniające jako skutecznego środka na uspokojenie nerwów. Dziś kozłek lekarski jest uważany za jedną z najskuteczniejszych roślin leczniczych w leczeniu problemów nerwowych, stresu i stanów lękowych.

Szyszki chmielu - główne składniki aktywne w szyszkach chmielu to związki zwane humulonami i lupulonami oraz olejki eteryczne. Pomagają one w relaksacji i łagodzeniu napięcia nerwowego, co może przyczynić się do uspokojenia umysłu.

Różeniec górski - różeniec górski, znany również jako arktyczny korzeń, jest ziołem adaptogennym, które także może doskonale wpływać na uspokojenie i redukować stres w organizmie. W badaniach przeprowadzonych na zwierzętach i ludziach stwierdzono, że suplementacja różeńcem górskim może pomóc w obniżeniu poziomu kortyzolu w organizmie w odpowiedzi na stres.

Rumianek - to delikatna alternatywa ziołowa na wiele dolegliwości. Od czasów starożytnych znane są natomiast właściwości uspokajające i przeciwbólowe rumianku. Dziś wiemy, że właściwości rumianku pomagają w leczeniu bólów głowy, bezsenności, nerwowości. Kwiaty rumianku wykazują intensywny efekt uspokajający, relaksujący i harmonizujący, prowadzący do rozluźnienia i wewnętrznej równowagi. Rumianek pomaga także złagodzić stres.

Melisa- to powszechnie znane ziołowe remedium na uspokojenie. Dzięki swoim właściwościom równoważącym, łagodnie stymulującym umysł i uspokajającym, melisa, może pomóc w uspokojeniu nerwów i przywróceniu zdrowego rytmu snu. Melisa zawiera cenne garbniki, substancje goryczkowe, flawonoidy i olejki eteryczne, które działają uspokajająco i harmonizujące na centralny układ nerwowy. Melisa, w postaci herbaty ziołowej przed snem, jest również skuteczna w leczeniu bezsenności spowodowanej nerwowością.

Lawenda jest znana ze swojego uspokajającego zapachu i jest powszechnie używana w aromaterapii oraz herbatkach ziołowych. Lawenda zawiera związki, które oddziałują na neuroprzekaźniki w mózgu, redukując lęk. W jakiejkolwiek formie jej nie wykorzystamy zioło lawendy pomoże nam złagodzić stres oraz poprawić jakość snu.

Dziurawiec- jego najważniejszym składnikiem jest hiperforina, substancja o działaniu przeciwdziałającym depresji. Dzięki swoim właściwościom relaksującym, dziurawiec może pomagać w leczeniu lęku, bezsenności, nerwowości i depresji, stanowiąc prawdziwy balsam dla naszej duszy.

Jak działają zioła na uspokojenie?

Zioła na uspokojenie działają na różne sposoby, ale mają jeden cel - zredukowanie napięcia i wywołanie uczucia spokoju. Im szybszego i bardziej błogiego - tym lepiej! To co wiemy z tradycji zielarskiej, teraz często potwierdzają badania naukowe, a zrozumienie naukowych podstaw działania ziół może pomóc w dokonaniu świadomego wyboru. Jedne zioła działają na stres, inne na dobry sen, a jeszcze inne mają działanie stricte uspokajające. Ich wielość i różnorodność działania może zniechęcać. Ale nie musisz się w tym orientować - skontaktuj się z nami, a chętnie doradzimy Ci i wybierzemy wspólnie najlepsze zioła na uspokojenie w Twojej konkretnej sytuacji.

Jak stosować zioła na uspokojenie

Wprowadzenie ziół na uspokojenie do naszej codziennej rutyny to prostsze zadanie, niż mogłoby się wydawać. Możesz rozpocząć od przygotowywania herbat ziołowych, eksperymentować z tworzeniem naparów o właściwościach uspokajających, lub nawet sięgnąć po olejki eteryczne, które doskonale sprawdzą się w aromaterapii. Kluczem do sukcesu jest wypróbowywanie różnych metod przygotowania, aby znaleźć to, co zadziała najlepiej u Ciebie.

Jeśli szukasz uspokajającego rytuału wieczornego, rozważ wypicie filiżanki herbaty rumiankowej lub kilku kropel olejku lawendowego na poduszce przed snem. To proste kroki, które mogą znacząco wpłynąć na Twoje codzienne samopoczucie, uspokoją i pomogą Ci się zrelaksować po dniu pełnym wyzwań.

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00

Zapisz się na newsletter i odbierz rabat 10 zł