×
FLOS zioła sypkie CZARNUSZKA NASIONA 50g

FLOS zioła sypkie CZARNUSZKA NASIONA 50g

FLOS Nasiona czarnuszki siewnej 50g. Czarnuszka zwana jest też czarnym kminkiem. Wykorzystywana jest głównie jako przyprawa (jako łagodniejszy substytut pieprzu). Świetnie sprawdza się jako dodatek do chleba, podkreśli smak i doda potrawom charakteru.
Cena 3,90 zł

KOPER WŁOSKI -fenkuł (Foeniculum vulgare). Leksykon Ziół

Koper włoski, znany również jako fenkuł (Foeniculum vulgare), jest popularnym ziołem z rodziny baldaszkowatych. Surowcem leczniczym wykorzystywanym w przemyśle farmaceutycznym i fitoterapii są owoce kopru. Napary z ziela stosuje się głównie w leczeniu problemów trawiennych oraz w celu łagodzenia kaszlu poprzez działanie wykrztuśne.

Przeczytaj na naszym blogu
KOPER WŁOSKI -fenkuł (Foeniculum vulgare). Leksykon Ziół
Leksykon ziół- MIĘTA zielone dobrodziejstwo pełne niesamowitych właściwości!

Leksykon ziół- MIĘTA zielone dobrodziejstwo pełne niesamowitych właściwości!

Mięta (Mentha) – należy do rodziny jasnotowatych (Lamiaceae). Odmian mięty mamy około 30-40 gatunków. Do najpopularniejszych zaliczamy: miętę pieprzową, miętę pińczowską, miętę długolistną,miętę cytrynową. Ich populacja występuje na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy i Ameryki Południowej. Jest to roślina, która przystosowuje się zarówno do warunków wilgotnych, mokrych jak i suchych i stepowych.

Mięta występuje na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy i Ameryki Południowej. Ta roślina doskonale przystosowuje się do różnych warunków środowiskowych, zarówno wilgotnych, mokrych, jak i suchych oraz stepowych. Do celów leczniczych używana jest mięta pieprzowa, która powstała ze skrzyżowania różnych gatunków i została opisana po raz pierwszy w Anglii w XVII wieku

Mięta - zielone dobrodziejstwo pełne niesamowitych właściwości!

Wielu z nas rozpoczyna swój dzień od orzeźwiającej szklanki wody z dodatkiem mięty i cytryny, by pobudzić nasz organizm do lepszego funkcjonowania. Mięta dzięki zawartości dużej ilości olejków eterycznych, garbników, flawonoidów, kwasów organicznych fitosteroli, witamin i soli mineralnych niesie za sobą dużą ilość korzyści dla naszego organizmu.

Przeczytaj na naszym blogu

WROTYCZ (Tanacetum vulgare). Leksykon ziół

Wrotycz- co to za zioło?

Wrotycz (Tanacetum vulgare) jest byliną z rodziny Astrowatych, do której zaliczane są również między innymi piołun, arnika, rumianek czy mlecz. To silnie aromatyczna roślina o zapachu podobnym do kamfory. Osiąga wysokość od 1 do 1,5 metra. Posiada krótkie kłącza rozrastające się w duże kępy. Kwitnie od lipca do września. Rośnie na glebach gliniastych. Pospolite inne nazwy to: gorzkie ziele, rozchodnik czy mlecznica. Wrotycz trafił do nas w Średniowieczu dzięki zakonnikom, którzy sprowadzili go do przyklasztornych ogrodów, gdzie się zaaklimatyzował, a później zdziczał.

Przeczytaj na naszym blogu
WROTYCZ (Tanacetum vulgare). Leksykon ziół
CZARNUSZKA (Nigella sativa) czyli czarny kminek. Leksykon ziół.

CZARNUSZKA (Nigella sativa) czyli czarny kminek. Leksykon ziół.

Czarnuszka, zwana również czarnym kminkiem, to niewielka roślina o ogromnym potencjale zdrowotnym. Jej małe, czarne nasiona zawierają wiele korzystnych substancji dla zdrowia człowieka. Roślina ta była doceniana już za czasów faraonów, którzy uważali ją za środek leczniczy na różne dolegliwości. W dzisiejszych czasach nasiona czarnuszki znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, włączając w to żywienie i medycynę naturalną

Przeczytaj na naszym blogu

GORCZYCA. Leksykon ziół

Gorczyca (Sinapis) jest jedną z najstarszych przypraw. Pitagoras proponował pastę z gorczycy jako lekarstwo na ukąszenie skorpiona, a Hipokrates zalecał ją do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Pochodzi z południowej Europy. Występuje powszechnie w stanie zdziczałym, również w Polsce. Jest gatunkiem uprawianym na wszystkich kontynentach klimatu umiarkowanego. Gorczyca jest rośliną jednoroczną, o prostej wzniesionej łodydze, rozgałęzionej i szorstko owłosionej. Dorasta od 60 do 80cm wysokości. Kwitnie od końca maja do początku sierpnia. Jej żółte kwiaty dają owoce, w których łuszczynie znajdują się małe, kuliste nasiona. Nasiona (surowiec) zbiera się gdy łuszczyna nabiera jasnej barwy i zaczyna pękać.

Przeczytaj na naszym blogu
GORCZYCA. Leksykon ziół
Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00

Zapisz się na newsletter i odbierz rabat 10 zł