×

Zioła na schorzenia oczu: naturalna odpowiedź na problemy ze wzrokiem

Wiele schorzeń oczu, takich jak zespół suchego oka, zapalenie spojówek czy jaskra, mogą prowadzić do poważnych komplikacji. Wiele osób łapie także (zaraźliwe) zapalenie spojówek, wywołane przez wirusy, bakterie lub alergeny. Roślinne środki lecznicze mogą szybko pomóc w przypadku dolegliwości oczu. Dlatego coraz więcej badań skupia się na naturalnych środkach, takich jak zioła, które mogą wspomagać leczenie tych schorzeń. Lecznicze działanie ziół na problemy ze wzrokiem i oczyma, możemy najczęściej wykorzystać w postaci okładów z ekstraktu wybranego zioła lub w postaci gotowych kropli do oczu, dostępnych na rynku.

Zioła na zapalenie spojówek

Świetlik - świetlik to starodawny środek, który znany był już za czasów Hildegardy z Bingen i stosowany był na start zapalne przedniej części powieki oraz na jęczmienie. Świetlik działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i zmniejsza obrzęk. Świetlik stosujemy miejscowo na powiekę jako okład lub w postaci maści.

Zielona herbata - w badaniach in vitro wykazano, że ekstrakty z zielonej herbaty mogą hamować rozwój bakterii odpowiedzialnych za zapalenie spojówek.

Oczar wirginijski - w badaniach na ludziach oczar wirginijski wykazał działanie łagodzące na objawy zapalenia spojówek, z redukcją zaczerwienienia i swędzenia. Podobnie jak oczar wirginijski działa także malwa, która także działa przeciwzapalnie i nawilżająco na suche oczy. Także kwiat bławatka - może pomóc w zapaleniu brzegów powiek lub zapaleniu spojówek.

Zioła na zespół suchego oka

Nagietek - w badaniach klinicznych wykazano, że nagietek może znacząco zwiększyć nawilżenie powierzchni oka. Nagietek wykazuje także właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu może pomóc w łagodzeniu objawów zapalenia spojówek i innych stanów zapalnych oczu.

Rumianek - rumianek to również często używane zioło, które działa przeciwbakteryjnie i jest stosowane na zapalenie, zmęczenie i podrażnienie oczu w formie okładów z ekstraktu z rumianku.

Zioła w leczeniu dolegliwości oczu - ważny świadomy wybór

W walce z dolegliwościami dotyczącymi wzroku, natura od wieków także stara się nam podsuwać gotowe ziołowe rozwiązania. Wiele ziół może być znaczącym wsparciem w problemach z oczami. Także takie rośliny lecznicze jak borówka czernica czy też ginkgo biloba mogą być skutecznym wsparciem w leczeniu problemów z widzeniem. Niemniej, zanim podejmiemy decyzję o wykorzystaniu terapii ziołowej, warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Taką zielarska poradę możesz uzyskać także w naszej renomowanej zielarni - dlatego gorąco zapraszamy do kontaktu. Chętnie doradzimy i pomożemy w  wyborze dla Ciebie najlepszych ziół, które wspomogą Twój wzrok.

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00

Zapisz się na newsletter i odbierz rabat 10 zł