×

Zioła na bezsenność: naturalne wsparcie dla twojego zdrowia i wypoczynku

Niedobór snu może wyczerpać ciało i umysł. Wie o tym każdy, kto zmaga się z bezsennością. Niestety u osób zmagających się z tym problemem nawet pójście do łóżka o wczesnej porze, nie daje gwarancji, że sen zaraz nadejdzie. Czasem problemy ze snem stają się prawdziwym utrapieniem, które wpływa na jakość naszego funkcjonowania w kolejnym dniu.

Dlatego sen i jego jakość mają dla nas tak wielkie znaczenie ?

Okazuje się, że to nie jest tylko czas odpoczynku dla naszego umysłu, ale również bardzo intensywnej pracy dla naszego organizmu. Tak, to właśnie podczas nocnego odpoczynku, kiedy zanurzamy się w sen, nasze ciało zaczyna swoją nocną zmianę.

Jednym z kluczowych zadań, które nasz organizm wykonuje podczas snu, jest naprawa uszkodzonych komórek. To trochę jak ekipa remontowa, która pojawia się i naprawia wszystko, co zostało zniszczone lub osłabione w ciągu dnia.

Poza tym, nasz system immunologiczny staje się szczególnie aktywny w nocy. Można go porównać do niewidzialnej armii, która patroluje nasze ciało, wzmocniona i gotowa do walki z potencjalnymi intruzami jak bakterie czy wirusy.

Podczas snu następuje coś na kształt ładowania baterii. Tak jak nasze telefony czy laptopy potrzebują być podłączone do ładowarki, tak i nasze ciało korzysta z snu, aby naładować swoje "baterie" i przygotować się na kolejny dzień. Dlatego też dobry, regenerujący sen jest ważny dla naszego dobrego funkcjonowania na co dzień i zdrowia.

Dlaczego warto zastosować zioła na bezsenność?

Ilość snu, która jest potrzebna do pełnego wypoczynku, nie jest stała dla każdego z nas. Tak jak różnią się nasze osobowości, tak różne są również nasze potrzeby snu. Badania przeprowadzone przez National Sleep Foundation pokazują, że ilość potrzebnego snu zależy od wielu czynników, w tym od naszego wieku, stylu życia, a nawet od codziennych nawyków. Zdecydowana większość dorosłych potrzebuje średnio 7-8 godzin snu na dobę. To jest tzw. "złoty środek" . Ale jak zauważają naukowcy, niektórzy z nas mogą czuć się wypoczęci po krótszym czasie, podczas gdy inni mogą potrzebować nawet 9 godzin snu, aby czuć się w pełni zregenerowanymi. Jakość snu ma więc decydujące znaczenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Niemniej jednak, w naszym zabieganym świecie, problem z zasypianiem jest niestety efektem "życia w pędzie” , który jest coraz częściej spotykany. Jeżeli nie umiesz zmrużyć oka i pozostajesz na "nocnej warcie" - wiedz, że nie jesteś sam. Na szczęście są naturalne sposoby na poprawę jakości snu - zaufaj więc naturze i jej podpowiedziom. To właśnie tutaj przychodzą z pomocą zioła na dobry sen - w pełni naturalne rozwiązanie, które może pomóc uspokoić umysł i ciało, ułatwiając nie tylko samo zasypianie, ale i poprawiając jakość snu.

Jak działają zioła na sen?

Zioła na sen działają na bardzo wiele różnych sposobów, zależnie od wybranego, konkretnego zioła. Ogólnie rzecz biorąc , niektóre zioła mają działanie uspokajające, inne zioła działają relaksująco na mięśnie, a jeszcze inne pomagają zrównoważyć hormony , które są odpowiedzialne za zdrowy , głęboki sen. Wszystkie zioła jednak mają jeden wspólny cel - pomóc Ci się zrelaksować a tym samym zasnąć i zapewnią spokojny, odprężający sen.

Jakie zioła są polecane na dobry, regenerujący sen?

W naszym sklepie oferujemy szereg ziół oraz suplementów ziołowych mogących być remedium na dobry sen. Należą do nich między innymi takie zioła jak:

Melisa - zioło melisy jest powszechnie znane ze swojego relaksującego i wyciszającego działania. Wieczorna herbatka z melisą z pewnością pozwoli Tobie uspokoić skołatane aktywnym dniem nerwy i zrelaksować się przed wskoczeniem do łóżka.

Lawenda - zioło lawendy z jej aromatycznym zapachem pomoże doskonale zrelaksować się przed snem. Dodaj koniecznie kilka kropli olejku lawendy na poduszkę, lub weź przed snem kąpiel z dodatkiem olejku lawendowego.

Chmiel - zioło chmielu jest od lat tradycyjnie stosowane w przypadku problemów ze snem, a zwłaszcza z samym zasypianiem. Warto stosować go przed snem w formie herbatek lub suplementów.

Kozłek lekarski - to także zioło, które pomaga zrelaksować ciało i umysł. W skład kozłka lekarskiego wchodzą takie między innymi takie składniki jak waleren, walin i walepotriaty, które wykazują silne działanie uspokajające. Dlatego wyciąg z tej rośliny jest często stosowany w leczeniu problemów z bezsennością.

Czy zioła na sen są dla każdego?

Zioła na dobry sen są zazwyczaj bezpieczne dla większości osób, ale zawsze przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii ziołowej warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą zwłaszcza jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz jakiekolwiek przewlekłe choroby lub jesteś aktualnie leczony na jakiekolwiek schorzenia. Pamiętaj, że naturalne nie zawsze oznacza w pełni bezpieczne dla każdego.

Jak stosować zioła na dobry sen?

Zioła na dobry sen można stosować na wiele różnych sposobów, w zależności od Twoich osobistych preferencji. Niektóre osoby wolą ziołowe herbatki, inni kąpiele ziołowe przed snem, jeszcze inni wolą olejki eteryczne do dyfuzorów lub ziołowe suplementy na sen. W naszym sklepie znajdziesz różnorodne formy wielu ziół, pomocnych w zasypianiu dostosowane do Twoich potrzeb.

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00

Zapisz się na newsletter i odbierz rabat 10 zł