×
Maść Mumijo / Mumio Ojca Grzegorza z Rychwałdu-  70g

Maść Mumijo / Mumio Ojca Grzegorza z Rychwałdu- 70g

Maść z mumio (znanym również jako: mumijo, skalny sok, krew gór) czyli naturalną substancji (mieszanki organicznych i nieorganicznych, łatwo rozpuszczalnych w wodzie substancji) pozyskiwanej w trudno dostępnym górskim terenie. W zależności od miejsca, z którego pochodzi różni się proporcją i ilością poszczególnych składników.
Cena 38,90 zł

Zioła Ojca Grzegorza Sroki: koncepcje zielarskie słynnego zielarza zakonnego z Rychwałdu

Ojciec Grzegorz Sroka to znany i szanowany zakonnik, zielarz oraz kręgarz, który swoją pasją do ziołolecznictwa dzielił się z innymi przyjmując w ciągu swojej niemal pięćdziesięcioletniej działalności zielarskiej setki pacjentów oraz będąc autorem wielu publikacji na temat ziół i ich dobroczynnego wpływu na ludzi. Opracowane przez niego receptury i mikstury zielarskie, do dzisiaj służą innym i cieszą się dużym uznaniem wśród osób poszukujących naturalnych metod leczenia i profilaktyki zdrowotnej. Warto przyjrzeć się bliżej postaci Ojca Grzegorza oraz omówić znaczenie i wartości stosowanych przez niego ziół, aby zrozumieć, dlaczego są tak cenione i skuteczne po dzień dzisiejszy.

Przeczytaj na naszym blogu
Zioła Ojca Grzegorza Sroki: koncepcje zielarskie słynnego zielarza zakonnego z Rychwałdu

Zioła ojca Grzegorza z Rychwałdu - remedium na wiele chorób i dolegliwości 

Grzegorz Franciszek Sroka, OFMConv. (1930-2006) – był franciszkaninem, zielarzem, propagatorem ziołolecznictwa, gwardianem klasztoru w Kalwarii Pacławskiej. Pracował jako dyplomowany ślusarz, a po przyjęciu do zakonu franciszkanów studiował filozofię i teologię. Sprawował posługę kapłańską w różnych miejscowościach, w tym w Rychwałdzie, gdzie prowadził zielarnię i propagował naturalne metody leczenia. Zasłynął jako wybitny znawca fitoterapii oraz właściwości terapeutycznych i zdrowotnych ziół. Dzięki jego wytrwałości i zaangażowaniu powstał ośrodek zielarski w Rychwałdzie, który stał się celem pielgrzymek tysięcy ludzi, nie tylko z Polski. Wskazówki lecznicze udostępniał również w internecie na stronach prowadzonych przez zakonników. Jego ostatnią inicjatywą było zbudowanie leczniczych grot solnych w Rychwałdzie.

Zioła ojca Grzegorza na pasożyty, nerwicę, a nawet na odchudzanie

Ojciec Grzegorz Sroka jest również autorem publikacji na temat ziołolecznictwa oraz prowadził swego czasu szkolenia i warsztaty dla zainteresowanych ziołolecznictwem osób. Dzięki jego zaangażowaniu w propagowanie naturalnych metod leczenia i pielęgnacji, zdobył uznanie wielu osób w Polsce i za granicą. Ojciec Grzegorz Sroka z Rychwałdu zajmował się także produkcją naturalnych kosmetyków oraz herbat ziołowych. Jego produkty, oraz produkty ziołowe na bazie jego recept - wytwarzane ręcznie z naturalnych surowców i zgodnie z zasadami ekologii, cieszą się do dzisiaj dużym zainteresowaniem wśród osób poszukujących naturalnych metod pielęgnacji ciała oraz leczenia różnych dolegliwości zdrowotnych. Zioła ojca Grzegorza są skomponowane na wiele schorzeń i dolegliwości począwszy od chorób pasożytniczych, przez stres, nerwicę aż do chorób krążenia, nerek czy problemów z przemianą materii. Ojciec Grzegorz Sroka uważał, że leczenie ziołami może być skutecznym uzupełnieniem medycyny konwencjonalnej. Jego ulubionym hasłem było motto „Kto pije zioła zakonnika, ten chorób unika”.

Kiedy zacząć pić zioła ojca Sroki?

Ojciec Grzegorz opracował ponad 20 preparatów ziołowych, w tym syropy, nalewki, pomady, krople i mieszanki ziołowe, przeznaczone do leczenia różnych chorób i schorzeń, takich jak choroby kobiece, układu krążenia, przewodu pokarmowego, dróg moczowych i oczu. Komponując swoje mieszanki, opierał się na swojej głębokiej wiedzy oraz ogromnym doświadczeniu zdobywanym podczas długoletniej praktyki zielarskiej, ale też na swojej zielarskiej intuicji. Dlatego też warto zacząć pić zioła ojca Sroki - zaraz na samym początku naszych zmagań z konkretną dolegliwością a na przykład w przypadku schorzeń kobiecych na samym początku cyklu.

Gdzie kupić zioła ojca Grzegorza?

Zioła ojca Grzegorza znajdziesz w zielarniach stacjonarnych oraz online. Wiele jego preparatów znajdziesz także w naszej zielarni. Ojciec Grzegorz Sroka zasłynął ze skomponowania wielu ciekawych mieszanek ziołowych, które według jego przekonań miały pozytywny wpływ na zdrowie. Niektóre z nich przeznaczone były do leczenia konkretnych schorzeń, a inne do ogólnego wzmacniania organizmu. Wśród preparatów ziołowych ojca Sroki można wymienić syropy, nalewki, pomady, krople i mieszanki ziołowe, takie jak:

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00

Zapisz się na newsletter i odbierz rabat 10 zł