×

Suplementy na hemoroidy: naturalne rozwiązanie na ulgę przy hemoroidach

Hemoroidy - to dolegliwości, które często - bardzo nieśmiało - opisujemy ze względu na ich specyfikę i umiejscowienie. Niemniej, same hemoroidy to tak naprawdę spuchnięte żyły w obszarze odbytu. Ich obecność może dawać o sobie znać poprzez ból, swędzenie, krwawienie, a czasami nawet występowanie wypadających żyłek na zewnątrz odbytu.

Warto wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje hemoroidów: wewnętrzne i zewnętrzne. Niektórzy mogą spotkać się tylko z jednym rodzajem hemoroidów, podczas gdy inni doświadczają obu jednocześnie. Wewnętrzne hemoroidy to te, które formują się wewnątrz kanału odbytu i zazwyczaj nie wywołują uczucia bólu. Niemniej jednak, mogą one powodować okresowe krwawienia podczas wypróżnień oraz czasami wydzielanie śluzu. Niekiedy mogą nawet wyłaniać się na zewnątrz odbytu, przypominając małe, gronopodobne guzki. Z kolei zewnętrzne hemoroidy to te, które powstają tuż na zewnątrz otworu odbytu i często idą w parze z uczuciem opuchlizny, wypadaniem i ogólnym dyskomfortem.

Jak suplementy na hemoroidy mogą uzupełniać tradycyjne metody leczenia

Skąd i dlaczego w ogóle pojawiają się hemoroidy? Czasami ich rozwój pozostaje tajemnicą, ale często wiąże się z przewlekłym zaparciem lub biegunką, silnym naciskiem podczas wypróżnień oraz długotrwałym siedzeniem na toalecie. Termin "suplementy na hemoroidy" odnosi się do suplementów diety, ale także innych produktów na hemoroidy w postaci żelów, maści czy czopków, które zostały stworzone w celu przyniesienia ulgi w przypadku objawów hemoroidów. Suplementy te zyskują popularność ze względu na potencjał uzupełnienia tradycyjnych metod leczenia i oferowania nieinwazyjnego podejścia do łagodzenia objawów hemoroidów.

Główne składniki suplementów, maści i czopków na hemoroidy

Suplementy na hemoroidy zazwyczaj zawierają mieszankę naturalnych lub ziołowych składników, które są znane z potencjału łagodzenia objawów hemoroidów. Niektóre z powszechnych składników to oczar wirginijski, kasztanowiec zwyczajny i ruszczyk kolczasty. Te składniki działają poprzez redukcję stanu zapalnego, poprawę krążenia krwi i łagodzenie obszaru objętego dolegliwością. Preparaty na hemoroidy zawierające ekstrakty z wybranych ziół czy innych produktów np. pszczelich - jak propolis - znajdziemy także w postaci maści lub czopków.

Witamina C -witamina C pomaga w utrzymaniu zdrowych naczyń krwionośnych i może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka krwawienia z hemoroidów.

Probiotyki - suplementy z probiotykami mogą pomagać w utrzymaniu zdrowej flory bakteryjnej jelit, co może być korzystne dla układu pokarmowego.

Rutyna - to bioflawonoid, który może wzmacniać naczynia krwionośne i pomagać w zmniejszeniu krwawienia z hemoroidów. Kasztanowiec zwyczajny - ekstrakt z kasztanowca zwyczajnego może pomóc w redukcji obrzęku i poprawić krążenie krwi w okolicy odbytu.

Propolis - jest bogaty w składniki biologicznie aktywne, takie jak flawonoidy, polifenole, kwasy fenolowe i inne związki, które przypisuje się właściwościom przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Jeśli chodzi o hemoroidy, propolis może pomóc w łagodzeniu objawów, takich jak ból, swędzenie i stan zapalny. Może być stosowany w kilku formach, w tym w postaci maści, kremów, proszków lub suplementów doustnych.

Krwawnik - krwawnik jest znany ze swoich właściwości ściągających, co oznacza, że może pomóc w zmniejszeniu krwawienia związane z hemoroidami. Ponadto, jego zdolność do wspomagania procesu gojenia może przyspieszyć powrót do zdrowia

Oczar wirginijski - ma właściwości ściągające i przeciwzapalne, które mogą pomagać w zmniejszeniu swędzenia i bólu związanego z hemoroidami.

Łopian - preparaty z korzenia łopianu mogą pomagać w łagodzeniu objawów hemoroidów, takich jak ból i swędzenie.

Ekstrakt z aloesu - ekstrakt z aloesu może pomóc w łagodzeniu podrażnień i swędzenia skóry wokół odbytu.

Kora dębu - zawiera taniny, które są substancjami ściągającymi. Działają one na tkanki, zmniejszając obrzęk i pomagając w zmniejszeniu krwawienia związanego z hemoroidami.

Wybór odpowiedniego suplementu, maści lub czopków na hemoroidy

Jeżeli borykamy się z hemoroidami na co dzień, najważniejsze będzie wybranie odpowiedniego suplementu, maści lub czopku dostosowanego do istoty naszego problemu. Czynniki do uwzględnienia obejmują nasilenie objawów, ewentualne alergie lub nadwrażliwości oraz to, czy jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Na pewno każdorazowo, przed dokonaniem wyboru konkretnego specyfiku na hemoroidy, zalecamy konsultację z lekarzem lub farmaceutą, aby dokonać świadomego i najlepszego wyboru.

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00

Zapisz się na newsletter i odbierz rabat 10 zł