×
SOLGAR Błonnik z łusek babki płesznik 500mg

SOLGAR Błonnik z łusek babki płesznik 500mg

Produkt zawiera 200 sztuk kapsułek nasion babki płesznik. Płesznik wykazuje działanie wypełniające i pomagają likwidować zaparcia oraz ograniczać częste biegunki. Płesznik może ochraniać delikatne ścianki jelit i stanowić barierę ochronną przed różnego rodzaju szkodliwymi bakteriami i stanowi dobrą pożywkę dla dobrej mikroflory jelitowej.
Cena 109,00 zł

Zioła na obniżenie cholesterolu: naturalne metody regulacji poziomu lipidów

Jednym z bardzo powszechnych problemów zdrowotnych jest podwyższony poziom cholesterolu, który może prowadzić do poważnych chorób serca. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na zioła na obniżenie cholesterolu, które mogą pomóc w regulacji poziomu lipidów we krwi. Warto więc dowiedzieć się, jakie konkretne zioła oraz inne naturalne metody, mogą pomóc w jego obniżeniu.

Przeczytaj na naszym blogu
Zioła na obniżenie cholesterolu: naturalne metody regulacji poziomu lipidów

Zioła na cholesterol i trójglicerydy - co warto wiedzieć

Wysokie stężenie cholesterolu we krwi w znaczący sposób zwiększa ryzyko śmierci, choćby z powodu chorób sercowo-naczyniowych, np. zawału serca. Zwiększa się też ryzyko udaru oraz miażdżycy. Warto stosować naturalne sposoby na obniżenie złego cholesterolu LDL, czyli zioła. Warto wiedzieć, że ponad 60% osób w Polsce ma podwyższony cholesterol.     

Jak obniżyć cholesterol w naturalny sposób?

Podwyższony poziom cholesterolu zwany jest inaczej hipercholesterolemią, która jest niezwykle podstępna, gdyż nie wywołuje żadnych objawów ani też nie boli. Gdy poziom cholesterolu ciągle wzrasta, a organizm nie jest w stanie go wykorzystać odkładany jest w postaci blaszki miażdżycowej w ścianach naczyń krwionośnych. Warto stosować naturalne sposoby obniżenia cholesterolu i w tym przypadku bardzo skuteczne są zioła. Są one dużym wsparciem u osób, które w badaniach mają przekroczone limity tego związku. Działanie ziół polega na korzystnym wpływie na cały układ krążenia. Co ważne wspierają też układ trawienny oraz regulują pracę wątroby. 

Zioła na obniżenie cholesterolu – co warto stosować? 

Jest wiele ziół, które mają dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka i obniżają cholesterol. Można do nich zaliczyć karczoch, babkę płesznik, czy łupiny nasion babki jajowatej. Również imbir, zielona herbata są bogate w polifenole. Nie tylko leczą niestrawność, ale też obniżają poziom cholesterolu dzięki temu, że jego nadmiar zostaje wydalony wraz z żółcią.

Jak obniżyć cholesterol w naturalny sposób?

Warto regularnie spożywać wspomnianą zieloną herbatę, która zawiera polifenole, zwłaszcza katechin. Działa przeciwmiażdżycowo, zlepia płytki krwi i obniża ciśnienie tętnicze. Regularne stosowanie liści bądź ziela karczocha także jest zalecane również za sprawą polifenoli. Wyciąg z karczocha działa też ochronnie na komórki wątroby. W naturalnym obniżeniu cholesterolu pomocny jest imbir, który zmniejsza obniżanie cząsteczek. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, jak duże prozdrowotne właściwości ma zarówno len zwyczajny, jak i ostropest plamisty czy czarnuszka siewna.

Jakie herbatki pić na cholesterol?   

Dużym wsparciem dla wątroby są herbatki. Warto wybrać choćby morwę z cynamonem, ale można też postawić na mieszankę ziołową, która w swoim składzie ma choćby karczoch, bez, kłącze perzu czy ziele pięciornika. Oczywiście to nie wszystko, bo możecie także przygotować wywar z ostropestu plamistego.

Jakie zioła na trójglicerydy warto jeszcze stosować?

Można obniżyć trójglicerydy domowymi sposobami. Zdrowa dieta, aktywność oraz zioła rzeczywiście przynoszą bardzo dobre efekty. Bardzo dobrze tutaj sprawdzi się olej lniany, ale też imbir. Ostropest plamisty zawiera substancję, które tworzą związek o nazwie sylimaryna. Nie tylko obniża ona stężenie złego cholesterolu, ale też stabilizuje pracę wątroby, która jest organem niezwykle ważnym, gdyż właśnie w niej syntezowane są trójglicerydy. Kolejnym skutecznym ziołem jest len, który jest szczególnie bogaty w nienasycone kwasy Omega-3. Wpływają one na zmniejszenie produkcji trójglicerydów w wątrobie.                 

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00

Zapisz się na newsletter i odbierz rabat 10 zł