
Sklep Zielarski online - Wysokiej jakości zioła i suplementy
Lukrecja
16 produktów- Aloes
- Babka płesznik
- Bez czarny
- Chmiel szyszka
- Głóg
- Jemioła pospolita
- Jeżówka
- Jeżyna
- Koper włoski
- Kozieradka
- Karczoch
- Krwawnik
- Kozłek lekarski
- Lipa
- Lukrecja
- Lawenda
- Mniszek lekarski
- Miodunka
- Morwa biała
- Nagietek kwiat
- Ostropest plamisty
- Rozmaryn
- Tatarak
- Senes
- Wierzbownica
- Żurawina
- Żeń-szeń
- Ziele Damiana


YOGI TEA Herbata Stomach Ease na trawienie- 17 torebek

YOGI TEA Herbata Ginger Orange with Vanilla- 17 torebek

YOGI TEA Herbata Himalaya 17 torebek

YOGI TEA Herbata Positive Energy Cranberry Hibiscus- 17 torebek

YOGI TEA Herbata Women's Energy- 17 torebek

YOGI TEA Herbata Women's Tea- 17 torebek

LUKRECJA (Glycyrrhiza glabra) 60 kapsułek SOLGAR
- -10%

KAWON zioła sypkie LUKRECJA KORZEŃ 50g

LUKRECJA 30 sztuk Herbapol

CHOCO Herbatka czekoladowa YogiTea 17 saszetek do zaparzania

Natura Wita KONTROLA INFEKCJI Herbatka ziołowa 150g

Duetus PEELING do twarzy 75ml

COLIGAS FAST Herbata ziołowa w saszetkach Aboca
Lukrecja (Glycyrrhiza glabra; inne nazwy: lacris, lycorys, słodki korzeń) to roślina, której surowcem zielarskim jest korzeń lukrecji (Radix Glycyrrhizae), to roślina pochodząca z południowej Europy i Azji Mniejszej. Jest uprawiana w wielu krajach, w tym również w Polsce.
Główne związki w lukrecji to liczne trójterpeny, takie jak kwas glicyretynowy i jego pochodna - glicyryzyna, kwas echinatowy, kwas glabrykowy, pochodna kwasu oleanolowego. Zawiera również związki kumarynowe, aminokwasy, węglowodory, betainę, cholinę oraz fitosterole, w tym 3-sytosterol. Lukrecja należała do ulubionych roślin św. Hildegardy z Bingen. Uczona polecała ją na kaszel, zapalenie płuc, choroby nerek i pęcherza moczowego, a także jako środek uspokajający
Lukrecja może mieć wiele korzystnych właściwości dla zdrowia.
- Stosuje się mieszanki ziołowe i preparaty zawierające korzeń lukrecji lub wyciąg suchy. Stosowanie wyciągu lukrecjowego pozbawionego glicyryzyny jest korzystniejsze i może być podawane przez dłuższy czas. Leczenie jest skuteczne szczególnie w przypadkach wczesnych u osób młodszych. W starszym wieku i przy dłuższym okresie trwania choroby skuteczność leczenia jest mniejsza. Równoczesne podawanie środków zobojętniających sok żołądkowy lub zmniejszających jego wydzielanie może być korzystne.
- Surowiec i wyciąg suchy z lukrecji stosuje się również w przypadku przewlekłych nieżytów przewodu pokarmowego, zwłaszcza związanych z niedokwaśnością i bolesnymi skurczami.
- Lukrecja, wraz z małą ilością kortyzonu, może być używana w leczeniu stanów niedoczynności kory nadnerczy, takich jak choroba Addisona. Stosowanie lukrecji w tej chorobie może przynieść korzystne rezultaty.
- Lukrecja może być skutecznym środkiem w niektórych chorobach skórnych, takich jak rumień wielopostaciowy, liszaj rumieniowaty, stany alergiczne i pęcherzyca. Jej właściwości przeciwzapalne mogą przynieść ulgę i poprawę stanu skóry.
- Lukrecja wykazuje działanie wykrztuśne i przeciwskurczowe, co jest korzystne w leczeniu nieżytu jamy ustnej, gardła i oskrzeli, zwłaszcza u dzieci i osób starszych.
- Lukrecja ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, co może być korzystne w leczeniu różnych stanów zapalnych oraz zwalczaniu bakterii.
- Lukrecja może przeciwdziałać powstawaniu zakrzepów, co jest ważne dla utrzymania zdrowia układu krążenia.
Przeciwskazania
Należy jednak pamiętać, że stosowanie lukrecji może mieć pewne działania niepożądane. Większe dawki surowca lub wyciągu, przyjmowane przez dłuższy okres, mogą powodować wystąpienie obrzęków, zawrotów głowy i hipokalemii (niedoboru potasu). Osoby z nadciśnieniem tętniczym, niewydolnością serca, zaburzeniami gospodarki wodno-elektrolitowej, nadwrażliwością na składniki lukrecji lub przyjmujące leki moczopędne powinny unikać stosowania lukrecji.
Lukrecja jest rośliną o wielu właściwościach zdrowotnych, które mogą być wykorzystane w leczeniu różnych schorzeń. Jednak przed rozpoczęciem stosowania lukrecji w celach leczniczych, zawsze warto skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli masz jakiekolwiek schorzenia lub przyjmujesz inne leki.

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!
Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00
