×
FLOS zioła sypkie CZARNUSZKA NASIONA 50g

FLOS zioła sypkie CZARNUSZKA NASIONA 50g

FLOS Nasiona czarnuszki siewnej 50g. Czarnuszka zwana jest też czarnym kminkiem. Wykorzystywana jest głównie jako przyprawa (jako łagodniejszy substytut pieprzu). Świetnie sprawdza się jako dodatek do chleba, podkreśli smak i doda potrawom charakteru.
Cena 5,60 zł

Zioła na trzustkę - co warto stosować?

Trzustka jest jednym z najważniejszych narządów. Odpowiada ona za produkcję soku trzustkowego. Pomaga też w trawieniu cukrów i tłuszczów oraz odpowiada za produkcję hormonów. Warto o nią dbać, gdyż nieleczone schorzenia mogą doprowadzić do ostrego zapalenia trzustki. Warto wzmocnić jej pracę i tutaj bardzo pomocne są zioła.   

Zioła na zapalenie trzustki - co warto wiedzieć?

Zapalenie trzustki jest niewątpliwie bardzo poważnym stanem. Przyczyną mogą być czynniki genetyczne, ale też zapalenia wirusowe, niewłaściwa dieta czy nadużywanie alkoholu. Warto odpowiednio wcześnie wprowadzić zdrowy styl życia, ale też stosować zioła, które są wykorzystywane w medycynie naturalnej, jak i konwencjonalnej. Rzeczywiście pozwalają na zmniejszenie dolegliwości.

Na pewno bardzo skuteczna w leczeniu trzustki jest bylica piołun, która pobudza wydzielanie soku trzustkowego. Glistnik jest bogaty w alkaloidy, ale też flawonoidy czy kwasy organiczne. Dzięki temu pobudza wydzielanie soku trzustkowego, a przy tym ma działanie rozkurczające na mięśnie gładkie brzucha. Nawet pokrzywa zwyczajna sprawdzi się w leczeniu stanu zapalnego trzustki pozwala na szybsze pozbycie się nadmiaru toksyn, które prowadzą do zaburzeń jej pracy. Pobudza ona też produkcję enzymów trzustkowych. Czarnuszka siewna to kolejne zioło, które wykorzystywane było już od starożytności w leczeniu licznych dolegliwości. Czarnuszka pobudza wydzielanie żółci, ale też zapobiega stanom zapalnym trzustki. Napar z ciętego liścia gurmaru nie tylko wspomaga pracę trzustki, ale też wpływa na jej regenerację i stymuluje komórki beta do produkowania insuliny. 

Gotowe mieszanki ziołowe      

Zioła rzeczywiście pomagają w leczeniu trzustki. Rzeczywiście trzeba dobierać takie, które sprawdzą się w leczeniu danej dolegliwości. Bardzo skuteczne są tutaj zioła ojca Klimuszko, które są autorską mieszanką. W jej składzie można znaleźć mniszek pospolity, ale też bylicę, miętę pieprzową czy macierzankę piaskową. Na skuteczność tej mieszanki ma również wpływ zawartość pokrzywy zwyczajnej czy też chmielu. Oczywiście warto regularnie pić napary, by wspomóc pracę tego organu.

Zioła w leczeniu trzustki - jakie wybrać? 

W leczeniu trzustki bardzo skuteczna jest szałwia lekarska, która wspomaga pracę tego narządu. Możecie spożywać ją w formie herbaty czy naparu. Również szyszka chmielu poprawia trawienie, ale też reguluje i łagodzi dolegliwości trawienne spowodowane stanem zapalnym trzustki. Aby zapobiegać zastojom żółci, a do tego pobudzić enzymy trawienne należy spożywać regularnie napar z mniszka lekarskiego. Zioła na zapalenie trzustki warto stosować już na początkowym etapie choroby, przy czym trzeba pamiętać o konsultacji z lekarzem. W przypadku stłuszczenia trzustki należy dodatkowo wprowadzić właściwą dietę oraz aktywność fizyczną. Warto stosować zioła profilaktycznie, gdyż wspomagają pracę tego narządu i tutaj sprawdzą się zarówno mieszanki, jak i wywary z mięty pieprzowej, pokrzywy zwyczajnej czy mniszka lekarskiego.             

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00

Zapisz się na newsletter i odbierz rabat 10 zł