×
DuoLife BorelissPro - suplement diety

DuoLife BorelissPro - suplement diety

Suplement diety Boreliss Pro łagodzi skutki ukąszeń przez kleszcze i komary.  100% naturalne składniki, pochodzenia roślinnego, z dodatkową zawartością prebiotyku - inuliny z korzenia cykorii podróżnika. 60 kapsułek
Cena 123,00 zł

Co to jest borelioza?

Borelioza jest chorobą bakteryjną, której przyczyną są kleszcze występujące w Polsce na terenach leśnych, podmiejskich w parkach i ogrodach. Kleszcze są aktywne głównie w okresie wiosenno-letnim, ale mogą występować przez cały rok, o ile temperatura nie spadnie poniżej zera stopni Celsjusza. Wśród kleszczy największe niebezpieczeństwo stanowią najmniejsze z nich, czyli tak zwane nimfy. Borelioza jest chorobą zakaźną wywołaną przez bakterię Borrelia burgdorferi i jest przenoszona na człowieka przez ukąszenie zainfekowanego kleszcza. Choroba ta może wpływać na niemal wszystkie układy w organizmie i prowadzić do różnorodnych objawów i schorzeń.

Jakie są objawy przy boreliozie?

W diagnostyce boreliozy wyróżniamy przynajmniej dwie fazy - wczesną i późną. Wczesna faza choroby charakteryzuje się przede wszystkim rumieniem wędrującym - zaczerwienieniem skóry wokół miejsca ukąszenia kleszcza, które stopniowo się powiększa, tworząc tzw. pierścień. Do tego na ogół dochodzi gorączka; bóle mięśni i stawów, głowy oraz ogólne osłabienie organizmu czy powiększenie węzłów chłonnych. Późniejsza faza choroby (stadium II i III) to na ogóle objawy takie jak : zapalenie stawów, serca czy nawet opon mózgowych. Borelioza może także się manifestować w problemach z utrzymaniem równowagi, zaburzeniach snu, widzenia czy słuchu.

Jak można zapobiegać boreliozie?

Przede wszystkim trzeba unikać przebywania na obszarach, gdzie występują kleszcze, takich jak łąki, lasy, tereny górskie, szczególnie w okresie aktywności tych pasożytów. Dobrze jest też nosić jasne, długie ubrania, które zakryją jak najwięcej skóry, co ułatwi wykrycie kleszcza . Należy też stosować środki odstraszające kleszcze, zawierające DEET lub inne składniki o działaniu odstraszającym, aby zminimalizować ryzyko ugryzienia przez te pasożyty.

Co pić na boreliozę? Jakie zioła i substancje naturalne działają odstraszająco na kleszcze?

Niektóre naturalne specyfiki mogą działać odstraszająco na kleszcze i pomóc w zapobieganiu ugryzieniom przez te pasożyty. Należą do nich np.: olejki eteryczne (np. olejek z lawendy, eukaliptusa, mięty pieprzowej) oraz zioła takie jak lawenda, eukaliptus, rumianek, tymianek, mięta pieprzowa. W naszym sklepie znajdziecie także gotowe mieszanki ziołowe i herbatki np.: firmy Natura Wita BORELIOZIOŁ, ,BORELIOBORELYMA czy inne.

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00

Zapisz się na newsletter i odbierz rabat 10 zł