×

Zioła na żołądek - naturalne środki na dolegliwości żołądkowe

Niewłaściwa dieta, ale też stosowanie używek mogą wpływać na pracę żołądka. Często pojawia się niestrawność, a także ból. Problemy z trawieniem, a także wzdęcia mogą być również związane ze stresem. W jednym i drugim przypadku warto stosować zioła na żołądek, które rzeczywiście pomagają w łagodzeniu przykrych dolegliwości. Odpowiadają też za naturalne przywrócenie równowagi trawiennej, a dzięki temu polepszają samopoczucie i sprawiają, że zyskuje się więcej energii. Co ważne zioła nie obciążają tak bardzo żołądka.

Zioła na nadkwasotę żołądka 

Jest wiele ziół, po które warto sięgać. W przypadku nadkwasoty bardzo skuteczne jest siemię lniane, korzeń prawoślazu, nasiona gorczycy białej czy olej rokitnikowy. Warto też stosować napary z liści karczocha czy autorskie mieszanki ojca Klimuszko. Warto wiedzieć, że nadkwasota jest stanem, kiedy w żołądku dochodzi do zbyt dużej produkcji kwasu solnego. Dotyczy ona naprawdę dużej ilości osób, a przy tym powoduje szereg przykrych objawów. Może pojawić się ból brzucha czy zgaga. Dlatego też dla zmniejszenia dolegliwości można stosować szereg ziół. Poza wspomnianymi wcześniej sprawdzą się też liście szałwii czy też mięty pieprzowej, a nawet ziela piołunu.

Dla osób zmagających się z refluksem żołądka polecamy melisę czy rumianek. Już po wypiciu jednej szklanki naparu można pozbyć się przykrych dolegliwości i poczuć wyraźną ulgę.     

Zioła na zapalenie żołądka 

Zapalenie błony śluzowej żołądka może być spowodowane bakteriami helicobacter pylori. Oznacza to, że doszło do uszkodzenia błony śluzowej. Leczenie zależy od stanu chorego, ale też od zaawansowania choroby. Na pewno powinno być prowadzone przez lekarza, jednak profilaktycznie można stosować zioła, które działają też wspomagająco w przewlekłym zapaleniu żołądka. Bardzo dobrze sprawdzi się tutaj korzeń prawoślazu czy korzeń arcydzięgla. Zaleca się stosowanie naparu z liści szałwii, liści melisy czy mięty pieprzowej, a także ziela srebrnika. Można zastosować także gotowe mieszanki ziół np. mieszankę ziół ojca Klimuszki. Zaleca się też soplówkę jeżowatą.        

Zioła na niestrawność 

Wspomagająco można stosować zioła na trawienie. Jeżeli pojawiają się bóle brzucha to picie naparów pomaga łagodzić ten objaw. Niestrawność poza bólem objawia się zgagą, gazami czy wzdęciami. Bardzo dobrze i skutecznie działa wspomniana już mięta pieprzowa czy koper włoski. Warto stosować też imbir lekarski czy kozieradkę. Należy pamiętać, że zioła na żołądek trzeba dobierać pod kątem objawów. Rozkurczowo działa szałwia lekarska. Dzięki niej dolegliwości bólowe powinny szybko minąć. W przypadku wrzodów żołądka zaleca się stosowanie korzenia prawoślazu czy siemienia lnianego.  Również stres może powodować nerwicę żołądka, która objawia się bólami brzucha, nudnościami. Może pojawić się też biegunka czy wymioty, a nawet zmniejszone łaknienie. Na tego typu dolegliwości dobrze działają liście melisy czy też mięty pieprzowej. Można też stosować napar z kwiatu rumianku czy też kopru włoskiego. Takie zioła działają uspokajająco i obniżają poziom odczuwania stresu.       

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00

Zapisz się na newsletter i odbierz rabat 10 zł