×
YOGI TEA Herbata Women's Energy- 17 torebek

YOGI TEA Herbata Women's Energy- 17 torebek

Ajuwerdyjska korzenna herbata Yogi Tea Women's Energy to hibiskus, lukrecja, mięta, malina z korzennymi przyprawami takimi jak imbir, kardamon i goździki w saszetkach do zaparzania. Polecana zwłaszcza kobietom- pomocna przy bólach menstruacyjnych.
Cena 14,90 zł
YOGI TEA Herbata Women's Tea- 17 torebek

YOGI TEA Herbata Women's Tea- 17 torebek

Ajuwerdyjska korzenna herbata Yogi Tea Women's Tea to lukrecja, mięta, malina, rumianek  i pomarańcza z korzennymi przyprawami takimi jak imbir, kardamon i goździki w saszetkach do zaparzania. Polecana zwłaszcza kobietom!
Cena 15,50 zł

Mięta pieprzowa to jedna z najbardziej znanych roślin wykorzystywanych w ziołolecznictwie. Do celów leczniczych stosuje się ziele mięty lub sam liść mięty. Surowce te zawierają przede wszystkim olejek eteryczny (o bardzo charakterystycznym smaku i zapachu). Ponadto mięta zawiera garbniki, kwasy organiczne (askorbinowy, oleanowy i ursulowy), karoten, rutynę, flawonoidy i takie składniki mineralne jak wapń, żelazo, mangan, cynk, miedź, czy molibden.

Mięta w fitoterapii

Liście mięty podawane w formie naparu przeciwdziałają stanom skurczowym przewodu pokarmowego oraz pobudzają wydzielanie żółci. Stosowane są jako środek wiatropędny, przy wzdęciach, przy zaburzeniach trawienia, w schorzeniach wątroby. Hamują rozwój bakterii dlatego tez używane są jako środek bakteriobójczy do inhalacji i płukania jamy ustnej i gardła. Innym mało znanym faktem na temat mięty jest ten ze mięta ma delikatnie uspokajające działanie. Olejek miętowy działa podobnie, ale jego działanie jest silniejsze- szczególnie jako środek odkażający i uspokajający. Stosowany zewnętrznie w nieżycie nosa, do inhalacji przy nieżytach gardła i oskrzeli

Ważne! Co prawda herbata miętowa jest polecana na dolegliwości trawienne ale nie powinny jej pić osoby z wrzodami żołądka oraz dwunastnicy, a także astmatycy. Ponadto jeśli chodzi o olejek miętowy to przeciwskazania do jego stosowania to niedrożność dróg żółciowych, stany zapalne pęcherzyka żółciowego, ciężkie uszkodzenia wątroby. Przeciwwskazany dla małych dzieci – nie należy nakładać przetworów olejkowych na skórę twarzy i nie wprowadzać do jamy nosowej.

Mięta w kosmetyce

Mięta pieprzowa jest też wykorzystywana w przemyśle kosmetycznym. Zawarty w tym ziole mentol jest znanym i lubianym składnikiem pasty do zębów, płynów do ust, kremów do masażu, dodatków do kąpieli i innych kosmetyków.

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00

Zapisz się na newsletter i odbierz rabat 10 zł