×

Tradycja ziołolecznictwa ojców Bonifratrów

Ojcowie Bonifratrzy to zakonnicy, którzy zajmują się tematyką zielarską od ponad 400 lat. Początkowo, w XVII wieku, uprawiali zioła na potrzeby aptek szpitalnych, ale z czasem zaczęli także wytwarzać z nich różnego rodzaju preparaty ziołowe dla indywidualnych pacjentów. Ojcowie Bonifratrzy zajmują się więc wytwarzaniem preparatów ziołowych, opartych na wieloletniej tradycji zielarskiej swojego zakonu oraz doświadczeniu. Mianem nazwy "Zioła ojców Bonifratrów” nazywana jest obecnie gamą produktów ziołowych, które zyskały dużą popularność ze względu na ich naturalne pochodzenie i bardzo wysoką skuteczność w działaniu leczniczym. Produkty zielarskie ojców Bonifratrów są cenione przez osoby poszukujące naturalnych i bezpiecznych metod leczenia.

Skuteczność ziół ojców Bonifratrów w leczeniu dolegliwości i pielęgnacji ciała

Zioła ojców Bonifratrów charakteryzują się wysoką skutecznością w leczeniu i pielęgnacji ciała. Wszystkie produkty bonifraterskie wytwarzane są z naturalnych surowców roślinnych, pozyskiwanych z nieskażonych terenów, wolnych od pestycydów i sztucznych nawozów. Ojcowie Bonifratrzy stosują w swoich preparatach starannie wyselekcjonowane rośliny lecznicze, które poddawane są ręcznej obróbce, a następnie wytwarzane są z nich różnego rodzaju produkty ziołowe, takie jak herbatki ziołowe, syropy, krople, maści. Zioła ojców Bonifratrów mogą pomóc w leczeniu różnych dolegliwości i schorzeń, takich jak bóle głowy, problemy trawienne, choroby kobiece, infekcje, problemy z układem moczowym i wiele innych. Produkty te charakteryzują się również działaniem łagodzącym oraz relaksującym, co wpływa pozytywnie na ogólne samopoczucie i jakość życia osób, które z nich korzystają.

Produkty ziołowe ojców Bonifratrów a medycyna naturalna

Zioła i produkty bonifraterskie zyskały uznanie wśród rzeszy wielu pacjentów i specjalistów zajmujących się medycyną naturalną. Wieloletnia tradycja i doświadczenie w uprawie i wykorzystaniu ziół pozwoliły ojcom Bonifratrom na stworzenie skutecznych i bezpiecznych produktów ziołowych, które pomagają w leczeniu konkretnych przypadłości zdrowotnych.

Gdzie można kupić zioła bonifratrów?

Zioła ojców Bonifratrów można kupić w wielu zielarniach stacjonarnych i online. Wiele produktów bonifraterskich znajdziesz także w naszej zielarni. Fenomen ziół ojców Bonifratrów polega przede wszystkim na wysokiej jakości surowców roślinnych, które są pozyskiwane z naturalnych oraz czystych ekologicznie terenów. Wieloletnia działalność zioło lecznicza zbudowała ogromne zaufanie wśród klientów, poszukujących dobrych jakościowo i sprawdzonych produktów zielarskich. Poza tym, sami zakonnicy chętnie udzielają porad i udostępniają swoją wiedzę na temat ziół i ich właściwości, co sprawia, że ich produkty ziołowe zyskują jeszcze większe uznanie wśród osób zainteresowanych naturalnymi metodami leczenia i pielęgnacji.

Najbardziej znane i polecane produkty bonifraterskie - balsam jerozolimski dla dużych i małych

Flagowym produktem Ojców Bonifratrów jest Balsam Jerozolimski - specjalna mieszanka ziół, olejków eterycznych i propolisu, które są pozyskiwane z różnych regionów Polski oraz ze specjalnie wyselekcjonowanych obszarów. Mieszanka ziół, która tworzy Balsam Jerozolimski, została opracowana przez ojców Bonifratrów na podstawie starodawnych receptur. Dzięki temu, gama produktów nazywana Balsamem Jerozolimskim ma bardzo wysoką skuteczność i jest ceniona przez osoby stosujące naturalne metody leczenia. Balsam Jerozolimski działa przede wszystkim przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Jest polecany przede wszystkim do stosowania w przypadku bólu stawów, mięśni, a także w stanach zapalnych, np. zapalenia zatok czy gardła. Dodatkowo, balsam ma także działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze.

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00

Zapisz się na newsletter i odbierz rabat 10 zł