×
z 13
Pokaż wszystko
Krople geriatryczne Ojca Grzegorza z Rychwałdu

Krople geriatryczne Ojca Grzegorza z Rychwałdu

Krople geriatryczne polecane są zwłaszcza osobom starszym. Pomocne w leczeniu: miażdżycy naczyń, niewydolności krążenia, choroby wieńcowej, zakrzepów i zastojów żylnych. Poprawiają sprawność fizyczną i umysłową.
Cena 28,50 zł
Krople na schorzenia kobiece Ojca Grzegorza z Rychwałdu 100ml

Krople na schorzenia kobiece Ojca Grzegorza z Rychwałdu 100ml

Krople na schorzenia kobiece - dla regulacji układu hormonalnego, przy zaburzeniach cyklu miesięcznego, przy nadmiernym miesiączkowaniu, przy niepłodności związaną z niedoczynnością ciałka żółtego, przy zwiększonym poziomie prolaktyny, przy zaburzeniach emocjonalnych w okresie menopauzy
Cena 28,50 zł

PALMA SABAŁOWA (Saw palmetto) - właściwości i zastosowanie. Leksykon ziół

Palma sabalowa, zwana również bocznią piłkowaną (ang. saw palmetto), jest popularną rośliną występującą w Ameryce Północnej (południowe stany, Floryda posiada wizerunek palmy na swojej fladze), wyspach Bahama, na Antylach, w północnej Afryce oraz na południu Europy.

Przeczytaj na naszym blogu
PALMA SABAŁOWA (Saw palmetto) - właściwości i zastosowanie. Leksykon ziół

Co to są mieszanki ziołowe

Mieszanki ziołowe mają bardzo długą i niezwykłą historię, sięgającą czasów starożytnych. Pojedyncze zioła takie jak rumianek, pokrzywa, miętamelisa czy inne wykorzystywane były zarówno w medycynie, jak i w kuchni niemal od zawsze , a wiedza na temat ich własności przekazywana była z pokolenia na pokolenie. Ostatecznie pierwsi zielarze zaczęli eksperymentować z różnymi kombinacjami ziół, aby stworzyć efektywne mieszanki ziołowe o różnorodnych zastosowaniach leczniczych.

Mieszanki ziołowe są obecnie wykorzystywane w różnych dziedzinach, takich jak lecznictwo, kosmetyka, kulinaria czy nawet aromaterapia. W medycynie ludowej mieszanki ziołowe przyjmują formę herbat ziołowych, maści, nalewek czy kąpieli (np. Mieszanka ziół do kąpieli przeciwpasożytniczej), służąc leczeniu różnych schorzeń oraz dolegliwości. W kuchni mieszanki ziołowe są stosowane jako przyprawy, które dodają smaku i aromatu naszym potrawom. W kosmetyce zioła są używane w produktach do pielęgnacji skóry, włosów i ciała, a aromaterapia wykorzystuje właściwości terapeutyczne mieszanki ziołowej w postaci olejków eterycznych.

Tradycje związane z mieszankami ziołowymi różnią się w zależności od kultury i często są ściśle związane z lokalnymi warunkami klimatycznymi i roślinnością. Na przykład, w Chinach rozwijała się tradycyjna medycyna chińska, w której mieszanki ziołowe są kluczowym składnikiem. W Europie od samego początku ziołolecznictwo było częścią medycyny ludowej i klasztornej, a mieszanki ziołowe były uprawiane w ogrodach przydomowych i klasztornych np. tak działo się u ojców Bonifratrów skąd pochodzi cała seria zielarska znana potocznie do dzisiaj jako Zioła Bonifratrów. Mieszanki ziołowe są więc wynikiem długiej historii odkrywania i wykorzystywania potencjału leczniczego ziół przez ludzkość.

Jakie są najlepsze i uznane mieszanki ziołowe?

Profesor doktor Jan Muszyński - znany specjalista i badacz leków na bazie roślinnej oraz wybitny popularyzator ziołolecznictwa, który stworzył własną szkołę farmakognostów twierdził, że leki ziołowe wykazują zawsze najlepsze działanie zespołowo co oznacza, że poszczególne rośliny potęgują wzajemnie swoją skuteczność. Podobnego zdania był także ojciec Klimuszko, który opracował całą gamę mieszanek ziołowych i na nich opierał rezultaty swojego leczenia ziołami. Najpopularniejsze mieszanki ziołowe Ojca Klimuszki to chociażby: Herbatka ziołowa na mięśniaki maciczne Ojca Klimuszki- ziołowy susz do zaparzania, Mieszanka ziołowa Zielarni Suwalskiej NA HEMOROIDY wg przepisu Ojca Klimuszki czy Mieszanka ziołowa Zielarni Suwalskiej OTYŁOŚĆ wg przepisu Ojca Klimuszki oraz wiele innych, które znajdziesz w naszej zielarni.

Także mieszanki ziołowe Ojca Sroki z Rychwałdu cieszą się dużym uznaniem wśród ludzi poszukujących naturalnych sposobów na poprawę zdrowia i samopoczucia. Mieszanki Ojca Sroki z Rychwałdu takie jak Zioła na choroby przewodu pokarmowego Ojca Grzegorza z Rychwałdu, Zioła na choroby układu nerwowego Ojca Grzegorza Sroki czy też Zioła na choroby układu oddechowego Ojca Grzegorza Sroki łączone według tradycyjnych receptur opracowanych przez Ojca Srokę mają na celu wspieranie zdrowia i samopoczucia poprzez wykorzystanie właściwości leczniczych ziół i innych roślin. Ich zastosowanie obejmuje szeroki wachlarz dolegliwości i schorzeń, a ich skład jest dobrany w taki sposób, aby działać holistycznie na cały nasz organizm.

Bardzo popularne są także tzw. zioła szwedzkie, których propagatorką była austriacka zielarka Maria Treben. Zioła szwedzkie są stosowane głównie jako naturalny środek wspomagający zdrowie i leczenie różnych dolegliwości. Są one używane zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, np. w formie nalewki, maści czy okładów. Przypisywane im są liczne właściwości, takie jak przeciwbólowe, przeciwzapalne, wzmacniające odporność oraz poprawiające trawienie. W naszej zielarni www.netzdrowie.pl polecamy głownie ZIOŁA SZWEDZKIE Marii Treben, czyli wyśmienitą nalewkę z 11 różnych ziół stosowaną głównie przy dolegliwościach gastrycznych.

Na uwagę zasługują także zioła na boreliozę np. BORELIO mieszanka ziołowa czy też Suplement diety Boreliss Pro DuoLife czyli naturalne środki stosowane w celu łagodzenia objawów boreliozy, choroby wywołanej przez bakterie z rodzaju Borrelia, przenoszone przez kleszcze. Mimo że leczenie boreliozy zazwyczaj opiera się na antybiotykach, zioła mogą być stosowane jako uzupełnienie terapii.

Dlaczego warto stosować mieszanki ziołowe

Ojciec Klimuszko, był wielkim propagatorem mieszanek ziołowych. Uważał, że stosowanie pojedynczych ziół jest bezcelowe, a nawet przy w długim stosowaniu może być niebezpieczne. W jednej ze swoich pozycji książkowych "Wróćmy do ziół " pisze, że mimo szacunku dla pionierów fitoterapii oraz ich ogromnej i niewątpliwej wiedzy o ziołach, wynikającej z tradycji, nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego choremu na każdą chorobę przepisują oni po dwa lub maksymalnie trzy zioła. Według Ojca Klimuszko "jest to zabawa w leczenie, a nie prawdziwe leczenie chorób”. Jak pisał dalej Ojciec Klimuszko „Każde zioło ma inne działanie, jedno na śluzówkę żołądkową oddziaływuje drażniąco, inne powlekająca, jedno rozwalniająco, drugie zatrzymując jedno pobudza wydzielanie soków czy kwasów żołądkowych, inne obniża, jedno działa szybko, inne powoli. Dopiero zioła zastosowane zespołowo w pełnej harmonijnej współzależności mogą przywrócić równowagę biologiczną w chorym ustroju. Bezwzględnym warunkiem uzyskania dobrych efektów leczenia ziołami jest umiejętność ich doboru i połączenia w odpowiedni zestaw.”

Ojciec Klimuszko sam stworzył serię mieszanek ziołowych zwanych pod marką zioła ojca Klimuszko, wierząc, że tylko taka forma zmieszanych i dobranych odpowiednio ziół jest bezpieczna i skuteczna. W mieszankach Ojca Klimuszko, często powtarzają się niektóre zioła, niemniej ojciec Klimuszko w swoich wypowiedziach nie ukrywał, że nie jest to nic dziwnego, ponieważ wiele ziół może być skutecznych nie tylko na jedną, ale wiele chorób. Ojciec Klimuszko zalecał także przy dłuższym stosowaniu mieszanek ziołowych robienie przerw (10 - 14 dniowych).

Jak stosować mieszanki ziołowe?

W swojej książce "Wróćmy do ziół” Ojciec Klimuszko zaleca zalanie szklanką wrzątku jednej kopiastej łyżki stołowej wybranej mieszanki ziołowej. Następnie taką ziołową miksturę zaparzamy 3h pod przykryciem. Po upływie tęgo czasu zioła przecedzamy, bardzo lekko podgrzewamy (uwaga! nie gotujemy) i pijemy trzy razy dziennie po jednej szklance przed posiłkiem. Ojciec Klimuszko zalecał, aby ziół (poza korą i korzeniami rośliny) nie gotować, ponieważ przez gotowanie zmniejszają one swą siłę leczniczą tracąc cenne witaminy, olejki eteryczne i inne dobre substancje dla naszego zdrowia.

Gdzie najlepiej kupować mieszanki ziołowe?

W naszym sklepie zielarskim zioła i mieszanki ziołowe zajmują zaszczytne pierwsze miejsce. Dla nas ważne jest także zbieranie i przechowywanie ziół, aby można być pewnym ich leczniczych właściwości. Dlatego u nas znajdziesz wybrane zioła, które są często ekologicznie suszone , sortowane i pakowane zaraz po zbiorach.

W naszej zielarni mamy także cała gamę fantastycznych i autorskich mieszanek ziołowych takich jak zioła Ojca Klimuszki, zioła szwedzkie, zioła Bonifratrów, zioła ojca Sroki z Rychwałdu, zioła na boreliozę, zioła sypane i wiele innych. Także liofilizowane zioła używane np. w herbatach ziołowych są przetwarzane szczególnie delikatnie, co pozwala zachować zarówno intensywny kolor, jak i cały cenny aromat ziół.

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00

Zapisz się na newsletter i odbierz rabat 10 zł