Sklep Zielarski online - Wysokiej jakości zioła i suplementy
Zioła na
420 produktów- Alergia i uczulenia
- Sen
- Ból głowy i migrena
- Ból gardła i kaszel
- Cukrzyca
- Cholesterol
- Uspokojenie
- Dziąsła i zęby
- Energia i witalność
- Hemoroidy
- Menopauza
- Nadciśnienie
- Nerki i układ moczowy
- Oczy i narząd wzroku
- Oczyszczanie organizmu
- Odchudzanie
- Problemy skórne
- Pamięć i koncentracja
- Pasożyty
- Płodność i potencja
- Przeziębienie i układ oddechowy
- Tarczyca
- Trzustka
- Układ naczyniowo - krwionośny
- Układ płciowy i infekcje intymne
- Włosy, skóra, paznokcie
- Wzmocnienie organizmu
- Zaparcia i biegunka
- Zatoki i uszy
- Wątroba
- Jelita
- Trawienie i żołądek
- Ból gardła, kaszel suchy i mokry
- Woreczek żółciowy
- Borelioza
SOLGAR Żeń-Szeń syberyjski 60 sztuk
SOLGAR Ostropest Plamisty 60 kapsułek
ZDROWE JELITA Franciszkański Syrop z Herbarium św. Franciszka 100ml
Ichrlich ZIOŁA SZWEDZKIE koncentrat bez alkoholu Natura24
BACOPA Extract 450mg (Bakopa drobnolistna) NOW 90 sztuk
SOLGAR Błonnik z łusek babki płesznik 500mg
ZESTAW NA STRES! Herbata, olejek, kapsułki z ashwagandhą, tarczycą bajkalską i żeń-szeniem. PROMOCJA!
NERKI mieszanka ziołowa wg przepisu Andreasa Moritza 340g Zielarnia Suwalska
Krem MUMIO 50 ml Asepta
Dr.JACOBS Witamina D3 i K2 FORTE. Suplement diety w kroplach
BIRNHONIG- Mischpulver Mieszanka z WSZEWŁOGĄ św. Hildegardy 70g
MAITRUNK- nalewka piołunowa św. Hildegardy 500ml
WZROK mieszanka ziołowa 200g Zielarnia Suwalska
ASTMA mieszanka ziołowa 500g Zielarnia Suwalska
BIO LIXIVUM DENTALE- nalewka dentystyczna św. Hildegardy 500ml
SOLGAR Głóg wyciąg 60 kapsułek
RÓŻENIEC GÓRSKI (Rhodiola Rosea) Silver MyVita 120 kapsułek
MELATONINA +B12 forte Dr. Jacobs 90 sztuk
CAT'S CLAW 500mg (Koci Pazur/ VILCACORA) suplement diety 250 kapsułek NOW
BRAIN BOOSTER mieszanka ziołowa 200g Zielarnia Suwalska
MENOPAUZA Zielarnia Suwalska 250g
PRZYTULIA CZEPNA (Galium aparine). Leksykon ziół
Przytulia czepna to nasz rodzimy oraz ogólnoświatowy chwast z rodziny marzanowatych. Można ją spotkać na polach uprawnych, przydrożnych rowach, nieużytkach, szczególnie na glebach zasobnych w azot. Roślina osiąga długość do 1,5 m czepiając się za pomocą haczykowatych włosków innych roślin. Liście bardzo charakterystyczne, wyrastające w okółkach po 6-10 klinowatolancetowatych listków zakończonych kolcem. Kwitnie na biało od czerwca do sierpnia, następnie wytwarza charakterystyczne owoce w formie dwóch rozłupek pokrytych haczykowatymi przecinkami. To dzięki tym haczykom roślina może się rozsiewać po bardzo dużym terenie używając jako transportu zwierząt i ludzi.
Przeczytaj na naszym bloguPIOŁUN (Artemisia absinthium). Leksykon ziół
Piołun (Artemisia absinthium) to wieloletnia bylina występująca w Ameryce Północnej, północnej Afryce, zachodniej części Azji i w Europie. W Polsce jest pospolita na całym obszarze. Rośnie na polanach leśnych, zrębach, przydrożach, miedzach i nieużytkach. Cała roślina ma specyficzny zapach ziołowy i bardzo gorzki smak, wyczuwany nawet w rozcieńczeniu 1:800. W starożytności zwycięzcy igrzysk olimpijskich wznosili w nagrodę toast napojem z piołunu. Rzymianie używali wyciągu z niego do wzmacniania żołądka. W Chinach sądzono, że noszenie w sandałach świeżych liści piołunu pomaga przywrócić apetyt. Morskim podróżnikom piołun pomagał uniknąć choroby morskiej. Czy również dzisiaj piołun to popularne zioło i w jakim celu możemy go wykorzystać ?
Przeczytaj na naszym bloguARNIKA (Arnica montana). Leksykon ziół
Arnika górska (Arnica montana)- co to za zioło?
Arnica montana (zwana również kupalnikiem lub pomornikiem) jest rośliną rosnącą na nasłonecznionych, wysokogórskich łąkach alpejskich lub subalpejskich, w Europie, Azji Środkowej i na Syberii. Gatunek jest pod ochroną, zbieranie dziko rosnących kwiatów jest zabronione, a surowce zielarskie pozyskuje się jedynie z upraw. Jest umieszczona w Polskiej Czerwonej Księdze Roślin w grupie gatunków narażonych na wyginięcie. Roślina preferuje gleby ubogie i kwaśne, dobrze przepuszczalne oraz bogate w próchnicę. Rozmnaża się przez podział kłączy lub z nasion. Surowiec zbiera się w pełnym rozkwicie, najczęściej kwiaty, ale wykorzystuje się również ziele oraz kłącze.
Przeczytaj na naszym bloguSZAFRAN (Crocus sativus Linne)- skarb natury dla dobrego nastroju
Szafran - skarb natury dla dobrego nastroju
W dzisiejszym świecie, pełnym wyzwań i stresu, poszukujemy naturalnych sposobów poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego. Jednym ze skarbów natury, który może nam w tym pomóc jest szafran (ang. Saffron), czyli kosaciec uprawny (Crocus sativus L). Ta niepozorna roślina z rodziny kosaćcowatych (Iridaceae) to nie tylko cenna przyprawa kuchenna, ale również skarbnica właściwości zdrowotnych, które od wieków wykorzystywane są w tradycyjnej medycynie.
Także współczesna nauka nieustannie odkrywa nowe aspekty korzystnego wpływu szafranu na zdrowie psychiczne i fizyczne. Nie tylko stanowi on doskonałą przyprawę kulinarną, ale również jest rośliną o wielu właściwościach zdrowotnych, wykorzystywaną w tradycyjnej medycynie.
Przeczytaj na naszym bloguCzy glistnik jaskółcze ziele (Chelidonium majus L.) to "dar niebios"? Leksykon ziół
Glistnik jaskółcze ziele (Chelidonium majus L.)- co to za zioło? Coeli donum czyli „dar niebios”, tak o tej roślinie mówili dawniej alchemicy.
Pierwsze wzmianki o glistniku można znaleźć w staroegipskim Papirusie Ebersa datowanego na ok 1550 r. p.n.e. Ceniony był m. in. przez Hildegardę z Bingen oraz Paracelsusa. Jest to mocarne zioło, które ceni równowagę, umiar i rozwagę. Wierzono (nie bez przyczyny), że „sprawuje na ciele zapalenie”. W polskiej medycynie ludowej był stosowany przede wszystkim zewnętrznie, głównie na brodawki skóry i odciski, a także rany, piegi i uporczywe krosty. Wewnętrznie stosowany był jako remedium na pasożyty oraz przy ospie. Polska nazwa składa się z dwóch członów mających różne znaczenia, jaskółcze ziele, bo zakwita na wiosnę wraz z powrotem jaskółek oraz glistnik, gdyż stosowano go na wypędzenie pasożytów z organizmu. Jest też oczywiście mnogość nazw potocznych, nie sposób je wszystkie wymienić, ale do najciekawszych należą: kurza ślepota, dar niebieski, brodawnik czy zwyciężyjad.
Przeczytaj na naszym bloguZioła lecznicze - dlaczego warto je mieć pod ręką?
Wiele roślin leczniczych takich jak chociażby - kurkuma, imbir, rozmaryn czy tymianek - jest bardzo popularnych jako przyprawy kuchenne i od lat należy do naszej diety. Ich lecznicze działanie jest jednak często nieznane w dzisiejszych czasach i obecnie odkrywamy je na nowo. Wśród tradycyjnie popularnych ziół leczniczych możemy wymienić takie zioła jak arnika, babka lancetowata, bez czarny, dziurawiec zwyczajny, fiołek trójbarwny, lipa, mięta, melisa , nagietek, rumianek, szałwia lekarska, świetlik lekarski i wiele, wiele innych. Zioła lecznicze przygotowane jako herbata ziołowa, ziołowy dodatek do kąpieli, maść lub nalewka- mogą według ludowych i zielarskich tradycji, zdziałać wiele dobrego w przypadku licznych dolegliwości takich jak np.: przeziębienie, nerwica, bóle brzucha, stawów czy problemy skórne.
Poznaj najbardziej popularne zioła lecznicze
Istnieje wiele ziół leczniczych, które mają różnorodne właściwości zdrowotne i mogą być stosowane w celach fitoterapeutycznych. Są także dostępne liczne badania naukowe, które potwierdzają lecznicze działanie ziół. Wiele tych ziół znajdziesz także w propozycjach zielarskich naszej zielarni www.netzdrowie.pl. Oczywiście przed zastosowaniem konkretnej kuracji ziołowej - warto skonsultować się z lekarzem, farmaceutą lub fitoterapeutą - który doradzi nam konkretne zioła lecznicze na nasze dolegliwości zdrowotne.
Jakie zioła lecznicze na jakie choroby?
1.Tymianek
Tą małą roślinką wzmacniamy często smak naszych dań warzywnych i ziemniaczanych. Jednak ta roślina nie jest tylko pysznym dodatkiem w naszej kuchni. Już w starożytności tymianek był stosowany i znany jako lekarstwo na różne dolegliwości. Jego olejki eteryczne, takie jak np. tymol, działają przeciwbakteryjnie, rozluźniająco na śluzówkę, przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Herbata z tymianku działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych. Taka herbata może również być pomocna dla żołądka. W przypadku wzdęć i dolegliwości miesiączkowych - relaksuje i przywraca spokój.
2.Rumianek
Złocisty, smaczny napar z białych kwiatów rumianku - uważany jest od lat tradycyjnie za herbatę prozdrowotną. I rzeczywiście, ta ładna roślinka może łagodzić bardzo wiele uporczywych dolegliwości z którymi zmagamy się na co dzień. Trzeba wiedzieć, że rumianek posiada właściwości rozkurczowe, przeciwbakteryjne oraz wspomagające gojenie ran. Ponadto, badania nad rumiankiem sugerują, że rumianek może działać przeciwzapalnie i przeciwbólowo.
3.Mięta
Mięta ma również właściwości lecznicze i jest pomocna zwłaszcza w problemach dotyczących naszego układu pokarmowego. Jej olejki eteryczne pobudzają wydzielanie żółci, co pomaga znacząco w trawieniu tłuszczów. Olejki zawarte w mięcie mogą także zmniejszyć lub ograniczyć uporczywe wzdęcia. Mięta - pita w charakterze herbatki miętowej - pomaga także we wszelkich problemach jelitowych. A olejek miętowy - wtarty w skronie - może załagodzić napięciowe bóle głowy.
4.Pokrzywa
Herbata z pokrzywy to ziołowy medykament na wiele przypadłości. Zioło to pite w formie herbaty z pokrzywy wzmacnia organizm (zwłaszcza dobrze działa na skórę, włosy) działa moczopędnie, przeciwzapalnie, detoksykująco i może łagodzić objawy alergii.
5.Dziurawiec
Ziele dziurawca działa antydepresyjnie , uspokajająco, pomaga także w przypadku problemów ze snem i w stanach lękowych. Dziurawiec najlepiej popijać w czasie jesienno- zimowym, ponieważ może działać fotouczulająco.
6.Kurkuma
Kurkuma działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, poprawia trawienie oraz wspomaga funkcjonowanie naszej wątroby - dlatego warto korzystać z jej dobrodziejstw i regularnie dodawać do posiłków lub zastosować wyciągi z kurkumy zawarte w suplementach diety. Badania wykazały, że kurkumina, związek znajdujący się w kurkumie, może działać przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, a także pomagać w chorobach trawiennych i chorobach serca.
7.Lawenda
Lawenda zajmuje również zaszczytne miejsce wśród ziół leczniczych. Jest to roślina, która dzięki swoim właściwościom może działać bardzo kojąco na nasze nerwy i psychikę. Według badań, zawarte w lawendzie olejki eteryczne, kumaryny, garbniki i flawonoidy wpływają na receptory nerwowe w organizmie. Hamują uwalnianie hormonu stresu, a zwiększają wydzielanie hormonu szczęścia - serotoniny. Lawenda pomaga także pozbyć się bezsenności. Jeżeli cierpisz na bezsenność - poduszka z lawendowym wypełnieniem lub skropiona olejkiem lawendowym zapewni ci spokojny i szybki sen.
Czy warto zioła lecznicze kupować w sklepie internetowym?
Skorzystaj z wiedzy i wieloletniego doświadczenia naszych ekspertów w pracy z roślinami i ziołami leczniczymi. Skontaktuj się z nami przed zakupem, a chętnie udzielimy ci wszelkich wskazówek jakie wybrać i jak zastosować zioła lecznicze w konkretnych dolegliwościach, które ci dokuczają. Wszystkie prezentowane przez nas zioła lecznicze są przez nas oferowane w wysokiej jakości. Czy to kwiaty ziół, liście ziół czy korzenie ziół - w naszej internetowej zielarni zawsze masz pewność, że staramy się ze wszystkich sił, aby pochodziły z jak najlepszych źródeł oraz od znanych, cenionych i wiarygodnych producentów.
Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!
Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00