×

Lista produktów marki Herbarium Św. Franciszka

Herbarium św. Franciszka znajduje się w Katowicach Panewnikach. Powstało w 2007r i od tego czasu prężnie się rozwija.

Tradycja leczenia ziołami przez franciszkanów ma swoje korzenie w ziołolecznictwie klasztornym już w IV wieku. Kształtowana przez Ojców Franciszkanów, którzy kontynuując dziedzictwo benedyktynów, przyczynili się do rozwinięcia wiedzy na temat leczniczych właściwości ziół. Historia ziołolecznictwa franciszkanów obejmuje także XII wiek, gdy ich umiejętności zielarskie zdobyły sławę na całym świecie, zwłaszcza dzięki ich działalności w Ziemi Świętej.

W Polsce, zakon franciszkański odegrał istotną rolę w rozwijaniu ziołolecznictwa, a zielarze tak znani jak o. Andrzej Czesław Klimuszko i o. Grzegorz Sroka są źródłem inspiracji dla współczesnych entuzjastów ziołolecznictwa.

Twórcy Herbarium św. Franciszka wykazują zapał do studiowania publikacji swoich znanych poprzedników, analizowania ich działań i oddanie pasji dla fitoterapii. Herbarium św. Franciszka to nie tylko marka ziołowa, lecz także manifestacja zdrowego, zgodnego z naturą stylu życia. Znajdujące się w Katowicach Panewnikach miejsce to, powstałe na terenie dawnej stolarni i ślusarni, jest dedykowane ziołolecznictwu. Poświęcone przez Ojca Prowincjała Ezdrasza Biesoka, oferuje nie tylko szeroką gamę ziół, mieszanki ziołowe i herbatki, ale również stwarza wyjątkową atmosferę.

Specjalność Herbarium św. Franciszka to herbatki ziołowe, przygotowywane według rzetelnych i sprawdzonych receptur zakonnych, co gwarantuje ich wysoką jakość. Produkty są dostępne zarówno w formie sypkiej, jak i w formie saszetek, a unikalność marki wynika z dużej gramatury ziół w saszetkach (po 3 i 5 g). To zapewnia, że każda saszetka ma odpowiednią ilość składników, by miały one rzeczywisty, pozytywny wpływ na organizm.

Herbarium św. Franciszka nie ogranicza się tylko do oferowania produktów ziołowych, lecz również tworzy przestrzeń do relaksu i medytacji. Piękne wnętrza, nastrojowa muzyka i spokojna atmosfera sprzyjają wyciszeniu, pozwalając na oderwanie się od zgiełku świata i refleksję. Marka pragnie, aby odwiedzający odnaleźli w tym miejscu pokój ducha i radość, stanowiąc oazę spokoju w codziennym zabieganiu.

W naszych sklepach stacjonarnych w Gliwicach i w Zabrzu skupionych pod marką Zielarnia Primum non nocere i w sklepie internetowym netzdrowie.pl znajdziesz nie tylko franciszkańskie herbatki ziołowe do zaparzania na różne dolegliwości (na migreny, na cholesterol, na jelita, na płuca, na ciśnienie, na serce, na nadwagę i inne) ale także zioła sypkie i kosmetyki (mydła, maści, balsamy). Sprawdź koniecznie!

z 2

Franciszkańskie herbatki z Herbarium św. Franciszka. Nie musisz jechać do Panewnik! Kupuj na netzdrowie.pl

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00

Zapisz się na newsletter i odbierz rabat 10 zł