×

Zioła i preparaty Ojca Grzegorza Sroki z Rychwałdu

Zioła Ojca Grzegorza Sroki z Rychwałdu koło Żywca

Ojciec Grzegorz Sroka (1930-2006) to jeden z najbardziej znanych propagatorów ziołolecznictwa w Polsce. Ten franciszkański zakonnik już od 13 roku życia pasjonował się fitoterapią, a swoją wiedzę pogłębiał przez ponad pół wieku. W ciągu swojego życia zgłębiał piśmiennictwo dotyczące roślin leczniczych, toksykologii, chorób, czy racjonalnego żywienia. Ojciec Grzegorz twierdził, że leczenie ziołami może być znakomitym uzupełnieniem medycyny konwencjonalnej.

Stworzył receptury kilkudziesięciu preparatów ziołowych na różnego rodzaju dolegliwości, takich jak:

  • choroby kobiece,
  • układu krążenia,
  • układu oddechowego,
  • przewodu pokarmowego,
  • dróg moczowych,
  • dolegliwości reumatycznych,
  • oczu.

Przez ponad 40 lat pracy, nie tylko dzielił się swoją wiedzą na temat ziół (jest autorem wielu poradników zielarskich oraz z zakresu medycyny naturalnej), ale także propagował zdrowy styl życia- często zalecał swoim pacjentom zmianę niezdrowych nawyków. Jego pomysłem było stworzenie w Rychwałdzie ośrodka zielarskiego, w którym produkowano i sprzedawano mieszanki ziół według receptur Ojca Sroki. Opracował ponad 20 preparatów ziołowych (syropy, nalewki, pomady, krople, mieszanki ziołowe) na różne choroby i schorzenia. Mieszanki komponował kierując się nie tylko głęboką wiedzą, ale także opierał się również na intuicji i nabytym doświadczeniu. Jego spostrzeżenia dotyczące działania ziół były później pozytywnie weryfikowane za pośrednictwem badań naukowych. Po jego śmierci zakonnicy franciszkańscy nadal go prowadzą. I właśnie z rychwałdzkiej infirmerii już od wielu lat sprowadzamy oryginalne mieszanki ziołowe Ojca Grzegorza Sroki. W naszym sklepie znajdziecie syropy, nalewki, pomady, krople, mieszanki ziołowe do zaparzania opracowane przez tego pasjonata ziół i medycyny naturalnej.

z 2
Krople geriatryczne Ojca Grzegorza z Rychwałdu

Krople geriatryczne Ojca Grzegorza z Rychwałdu

Krople geriatryczne polecane są zwłaszcza osobom starszym. Pomocne w leczeniu: miażdżycy naczyń, niewydolności krążenia, choroby wieńcowej, zakrzepów i zastojów żylnych. Poprawiają sprawność fizyczną i umysłową.
Cena 28,50 zł
Krople na schorzenia kobiece Ojca Grzegorza z Rychwałdu 100ml

Krople na schorzenia kobiece Ojca Grzegorza z Rychwałdu 100ml

Krople na schorzenia kobiece - dla regulacji układu hormonalnego, przy zaburzeniach cyklu miesięcznego, przy nadmiernym miesiączkowaniu, przy niepłodności związaną z niedoczynnością ciałka żółtego, przy zwiększonym poziomie prolaktyny, przy zaburzeniach emocjonalnych w okresie menopauzy
Cena 28,50 zł
Maść Mumijo / Mumio Ojca Grzegorza z Rychwałdu-  70g

Maść Mumijo / Mumio Ojca Grzegorza z Rychwałdu- 70g

Maść z mumio (znanym również jako: mumijo, skalny sok, krew gór) czyli naturalną substancji (mieszanki organicznych i nieorganicznych, łatwo rozpuszczalnych w wodzie substancji) pozyskiwanej w trudno dostępnym górskim terenie. W zależności od miejsca, z którego pochodzi różni się proporcją i ilością poszczególnych składników.
Cena 38,90 zł

Mieszanki ziołowe znanego zakonnika Ojca Grzegorza Sroki. Motto tego znanego zielarza franciszkanina to: KTO PIJE ZIOŁA ZAKONNIKA, TEN CHORÓB UNIKA!

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00

Zapisz się na newsletter i odbierz rabat 10 zł