×
Krople na schorzenia kobiece Ojca Grzegorza z Rychwałdu 100ml

Krople na schorzenia kobiece Ojca Grzegorza z Rychwałdu 100ml

Krople na schorzenia kobiece - dla regulacji układu hormonalnego, przy zaburzeniach cyklu miesięcznego, przy nadmiernym miesiączkowaniu, przy niepłodności związaną z niedoczynnością ciałka żółtego, przy zwiększonym poziomie prolaktyny, przy zaburzeniach emocjonalnych w okresie menopauzy
Cena 28,50 zł

Zioła na płodność i potencję

Cierpliwość to cnota - także wówczas kiedy marzymy o posiadaniu dziecka. Niemniej czy wiesz, że możesz wspomóc proces starania się o dziecko i zajście w ciążę, popijając ulubioną ziołową herbatkę ? Otóż niektóre zioła mają moc podniesienia płodności - zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Zioła mogą być pomocne w leczeniu problemów z płodnością i potencją, nie tylko poprzez ich naturalne składniki, ale także poprzez ich zdolność do stymulowania naturalnych procesów w naszym organizmie.

Ale pamiętaj - nie ma tutaj miejsca na szybkie efekty. Składniki aktywne, takie jak fitohormony, zawarte w ziołach i herbatach ziołowych, potrzebują czasu zanim odczujesz ich wpływ i efekt i trwa to na ogół od trzech miesięcy do pół roku. Dodatkowo, wybór odpowiednich ziół także ma znaczenie, tak samo jak etap cyklu, w którym się znajdujesz.

Zioła wspomagające płodność u kobiet - zawsze pod nadzorem

Pośród ziół używanych tradycyjnie do poprawy płodności u kobiet znajdują się niepokalanek mnisi, czerwona malina, krwawnik i dziurawiec. Ważne jest jednak nie tylko samo ich stosowanie, ale także to, w jakim momencie cyklu używamy jakich ziół. Jeśli rozważasz stosowanie ziół lub jakiegokolwiek innego suplementu w celu poprawy płodności, zawsze powinnaś także skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Pamiętaj także, że wiele ziół należy także odstawić zaraz po zapłodnieniu.

Zioła wspomagające płodność u kobiet w pierwszej fazie cyklu

Od momentu rozpoczęcia cyklu menstruacyjnego, aż do 14. dnia cyklu, pewne rodzaje ziół mogą wspomagać dojrzewanie komórek jajowych i stymulować owulację, a tym samym poprawiać szanse na poczęcie dziecka.

Przywrotnik - herbata z przywrotnika posiada zdolność do harmonizacji równowagi estrogenowej, wspomagając dojrzewanie komórek jajowych aż do momentu owulacji.

Czerwona malina - jest szczególnie znana ze swojego wpływu na balans hormonalny, co może pomóc w przywróceniu regularnego cyklu menstruacyjnego. Liście maliny działają regulująco na hormony i wzmacniają mięśnie macicy oraz miednicy. Poprzez swoje działanie wspomagają błony śluzowe macicy i wpływają na regulację cyklu hormonalnego. Co więcej, liście maliny są bogate w witaminy, wapń i żelazo.

Bazylia - herbata z bazylii natomiast, sprzyja owulacji i zwiększa libido. Bazylię można stosować jako przyprawę, ale też można zaparzyć około 30 g suszonych lub 50 g świeżych liści bazylii litrem gorącej wody, zaparzając przez 10 minut. Herbatę pijemy ostudzoną.

Szafran - jest stosowany w tradycyjnej medycynie w różnych kulturach od wieków, m.in. w medycynie chińskiej i ajurwedyjskiej, gdzie jest uważany za afrodyzjak i lek na niektóre schorzenia związane z płodnością. Są pierwsze badania sugerujące, że szafran może pomóc w leczeniu syndromu policystycznych jajników (PCOS), jednego z najczęstszych zaburzeń hormonalnych u kobiet w wieku rozrodczym, niemniej wymagają one dalszego potwierdzenia

Zioła wspomagające płodność u kobiet w drugiej fazie cyklu

W drugiej fazie cyklu, aby wzmocnić prawdopodobieństwo zajścia w ciążę warto stosować niepokalanek mnisi oraz czerwoną koniczynę.

Niepokalanek mnisi - jednym z kluczowych składników niepokalanka jest irydoid, który może działać na przysadkę mózgową, zmniejszając produkcję prolaktyny. Prolaktyna to hormon, który może hamować owulację, dlatego jego zbyt wysoki poziom może prowadzić do problemów z płodnością. Niepokalanek stymuluje także produkcję hormonu ciałka żółtego (progesteronu), co sprzyja implantacji komórki jajowej. Zalej około 2 g niepokalanka mnisiego gorącą wodą i zaparzaj przez 10 minut, pij codziennie 1-2 filiżanki herbaty w ciągu dnia.

Koniczyna czerwona - może mieć wpływ na drugą fazę cyklu, zwanej fazą lutealną, ze względu na spore zawartości fitoestrogenów. Fitoestrogeny są naturalnymi związkami roślinnymi, które naśladują działanie estrogenu w organizmie. Niektóre badania sugerują, że koniczyna czerwona może wspierać zdrowie układu rozrodczego i hormonalnego.

Zioła wspomagające płodność i potencję u mężczyzn

Jest wiele ziół, które możemy stosować na poprawę płodności i potencji u mężczyzn. Niemniej tak jak i u kobiet ich stosowanie najlepiej skonsultować wcześniej z lekarzem bądź farmaceutą, który doradzi nam odpowiednie dawki oraz znając naszą historię medyczną, zobaczy czy nie będą one wchodziły w interakcję z innymi , przyjmowanymi przez nas ziołami czy lekami.

Korzeń maca - badania sugerują, że maca może mieć pozytywny wpływ na proces produkcji plemników, zwany spermatogenezą. Dzięki temu może zwiększać liczbę plemników, co przekłada się na lepsze warunki do zapłodnienia. Ponadto maca, a szczególnie jej czarna odmiana, jest znana z podnoszenia libido i skracania czasu do osiągnięcia erekcji. To zjawisko prawdopodobnie jest wynikiem interakcji maca z przysadką mózgową, której zadaniem jest regulacja poziomu hormonów płciowych.

Żeń-szeń - jest rośliną, która przez wieki była stosowana w medycynie tradycyjnej w wielu krajach, szczególnie w Azji. Niektóre badania wykazały, że żeń-szeń może zwiększyć liczbę plemników u mężczyzn oraz ich ruchliwość, co ma kluczowe znaczenie dla zdolności zapłodnienia komórki jajowej.

Szafran - niektóre badania sugerują, że szafran może mieć korzystny wpływ na jakość spermy u mężczyzn, poprawiając parametry takie jak ruchliwość plemników czy ich liczbę. Jednakże te badania były prowadzone na niewielką skalę lub na modelach zwierzęcych, a ich wyniki nie zostały jeszcze potwierdzone w większych badaniach klinicznych na ludziach.

Aromaterapia na poprawę płodności

Olejki eteryczne, to mocno skoncentrowane substancje roślinne i ziołowe, które zawierają esencję danej rośliny z której zostały wyabstrahowane. Olejki eteryczne są uzyskiwane przede wszystkim poprzez metodę destylacji parą wodną lub ekstrakcję z roślin lub ich części. Według najnowszych badań olejki eteryczne także mogą wpływać na płodność i potencję u kobiet i mężczyzn.

Olejek ylang-ylang- może działać równoważąco na gospodarkę hormonalną, relaksować i działać afrodyzjakalnie.

Olejek z geranium - ten olejek eteryczny harmonizuje żeńskie hormony, działa poprawiająco na nastrój i relaksuje.

Olejek sandałowy - zawiera substancję, która przypomina męski hormon - testosteron. Działa afrodyzjakalnie, uspokajająco i poprawia nastrój.

Zioła na płodność - dostępne w naszej zielarni

Ziołolecznictwo to praktyka wykorzystująca naturalne rośliny do leczenia różnych dolegliwości - także tych z zakresu niepłodności. Zioła mogą być bardzo potężnym narzędziem w poprawie płodności i potencji, ale jak każde leki czy suplementy, powinny być stosowane z umiarem i pod nadzorem specjalisty. Musimy pamiętać, że każdy organizm jest inny i co działa dla jednej osoby, niekoniecznie musi działać dla innej.

W naszej zielarni znajdziesz wiele preparatów ziołowych, które wspomogą Twoje starania o zajście w ciążę. W naszej ofercie są także gotowe krople lub mieszanki ziołowe na niepłodność oraz herbatki ziołowe na poprawę płodności. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące ziół na płodność i potencję zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie doradzimy i pomożemy wybrać najlepsze preparaty dla Ciebie.

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00

Zapisz się na newsletter i odbierz rabat 10 zł