×
OPTIMA NATURA Olejek Złodziei 20ml

OPTIMA NATURA Olejek Złodziei 20ml

Mieszanka sześciu 100% naturalnych olejków eterycznych o przyjemnym, odświeżającym zapachu. W jego skład wchodzą olejki: goździkowy, cytrynowy, cynamonowy, eukaliptusowy i rozmarynowy 20ml
Cena 58,00 zł

Olejki eteryczne dla kobiet – naturalna pomoc we wsparciu zdrowia i dobrego samopoczucia

Oleje eteryczne od wieków są stosowane w różnych kulturach jako naturalne remedium na wiele dolegliwości. Dla kobiet, które każdego dnia stawiają czoła wyzwaniom związanym z pracą, rodziną i zdrowiem, mogą stanowić nieocenione wsparcie. Aromaterapia, czyli terapia z wykorzystaniem olejków eterycznych, nie tylko poprawia nastrój, ale także łagodzi objawy związane z hormonami, poprawia jakość snu i wspiera skórę.

Przeczytaj na naszym blogu
Olejki eteryczne dla kobiet – naturalna pomoc we wsparciu zdrowia i  dobrego samopoczucia

Co to są olejki eteryczne

W pierwotnym znaczeniu, termin "eteryczny" odnosił się do sfery niebiańskiej - słowo "eteryczny" pochodzi od greckiego słowa Aither (gr. αἰθήρ) i oznacza "czyste powietrze nieba, szeroka przestrzeń nieba”. Koncepcja ta znajduje swoje odbicie we współczesnym ujęciu tego słowa, gdzie "eteryczny" oznacza ulotny, nieuchwytny , nietrwały. W związku z tym, olejki eteryczne definiujemy jako substancje lotne.

W olejkach eterycznych zawarte są niezliczone składniki biochemiczne, które mogą wywierać lecznicze działanie także na ludzi. W przypadku olejku różanego jest ich np. aż 500. Dlatego ludzie już w starożytności zaczęli wykorzystywać pachnące i leczniczo działające składniki roślin i ziół, stosując rośliny do kadzenia lub wytwarzania maści. Olejki perfumowane (olejki maściowe) i wody zapachowe były stosowane np. podczas ceremonii religijnych w celu oczyszczenia i różnych rytuałów.

Olejki eteryczne nadają roślinom specyficzny aromat, który pełni istotne funkcje ekologiczne, takie jak przyciąganie owadów zapylających czy odstraszanie potencjalnych pasożytów. W rezultacie, olejki eteryczne odgrywają kluczową rolę w biologicznych interakcjach pomiędzy roślinami, a ich otoczeniem. Olejki eteryczne produkowane są w liściach rośliny, jej kwiatach i skórce, a następnie gromadzone w jej tkankach.

Aby wykorzystać pełnię mocy olejków eterycznych w produktach, stosuje się zaawansowane techniki ekstrakcji, takie jak destylacja z parą wodną z różnych części roślin, takich jak liście i kwiaty – na przykład z sosny i lawendy. W przypadku niektórych roślin, olejek eteryczny uzyskuje się również przez wyciskanie poszczególnych części roślin, co jest popularną metodą dla pozyskania olejku z pomarańczy i olejku z bergamotki. Badania naukowe dowodzą, że olejki eteryczne mają szeroki wachlarz właściwości prozdrowotnych i mogą być stosowane jako komponenty w różnych formułach kosmetycznych.

Czy olejki eteryczne są zdrowe?

Olejki eteryczne znajdują obecnie zastosowanie w różnych dziedzinach, takich jak kosmetyki naturalne czy aromaterapia. Badania naukowe, takie jak choćby te opublikowane w Journal of Essential Oil Research, dowodzą, że olejki eteryczne mają właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe, co sprawia, że są one wartościowym składnikiem w terapeutycznych i kosmetycznych formułach. Wszyscy pasjonaci aromaterapii czekają na dalsze badania naukowe nad olejkami eterycznymi, mając nadzieję, że doprowadzą one do odkrycia jeszcze większej liczby zastosowań i korzyści dla naszego zdrowia.

Jakie olejki eteryczne są polecane na jakie dolegliwości?

Niektóre olejki eteryczne zabijają bakterie czy wirusy, co sprawia, że są idealne w przypadku chorób bakteryjnych lub wirusowych, takich jak zapalenie gardła i migdałków czy przeziębienie. Inne działają relaksująco lub odprężająco. Jeszcze inne mają właściwości przeciwstarzeniowe i mogą dać świetne rezultaty włączone w rytuały pielęgnacyjne naszej skóry. Warto więc przyjrzeć się właściwościom olejków i wybrać olejek eteryczny dla siebie i własnych potrzeb.

Olejki eteryczne zabijające wirusy są zalecane w przypadku infekcji wirusowych, takich jak grypa, katar itp. Do grupy olejków antywirusowych należą m.in: olejek z eukaliptusa , olejek z mirtu, olejek z drzewa herbacianego, olejek z geranium, olejek cytrynowy oraz olejek tymiankowy.

Do olejków rozrzedzających śluz i wspomagających oczyszczanie dróg oddechowych, co czyni je idealnymi w przypadku kaszlu, kataru i zapalenia oskrzeli należą np. olejek z mirtu, olejek z anyżu, olejek z eukaliptusa , olejek z kardamonu, oraz olejek z jodły białej.

Do olejków znanych ze swoich relaksujących właściwości oraz szeroko stosowanych w celu redukcji stresu, poprawy snu i łagodzenia bólu głowy należą niewątpliwie olejek lawendowy oraz olejek różany.

Do olejków, które pomagają utrzymać naszą skórę w dobrej kondycji, zmniejszając widoczność zmarszczek czy mających właściwości nawilżające i anty aging należą oprócz olejku różanego na pewno olejek z geranium, olejek z nasion marchwi, olejek z drzewa sandałowego czy też olejek z kwiatów neroli (gorzkiej pomarańczy). Aby uzyskać najlepsze rezultaty, warto stosować te olejki eteryczne w połączeniu z olejami nośnikowymi, takimi jak olej kokosowy, olej jojoba czy olej ze słodkich migdałów, które również mają korzystne właściwości dla skóry. Pamiętajmy, aby przed nałożeniem olejku eterycznego na skórę, rozcieńczyć go w odpowiednich proporcjach z olejem nośnikowym, aby uniknąć podrażnień. Kilka kropel ulubionego olejku można także dodać do kremu lub balsamu.

Jak korzystać z dobrodziejstw olejków eterycznych w warunkach domowych?

Olejki eteryczne działają silnie poprzez swój zapach. Dlatego nazywane są również olejkami zapachowymi. W zależności od potrzeb i preferencji, można wybrać odpowiednie urządzenie do wdychania olejków eterycznych. Do domowego użytku warto zaopatrzyć się w kominek aromatyczny do olejków eterycznych , inhalator , dyfuzor lub nawilżacz powietrza z funkcją dodawania olejków eterycznych. Niemniej, jeżeli nie mamy tego typu urządzeń pod ręką również możemy cieszyć się dobrodziejstwami płynącymi z aromaterapii - dodając kilka kropelek wybranego olejku do kąpieli, ulubionego kremu lub balsamu, na poduszkę czy nawet na bawełniany, mały ręcznik (wówczas najlepiej pomieszać olejek z wodą ) i kładąc go na grzejniku.

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń!

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00

Zapisz się na newsletter i odbierz rabat 10 zł